Müncheni Bayernil on võimalus karikafinaalis kindlustada järjekordne duubel

Nädalavahetus on TV3 Sport kanalitel jalgpalli täis ja neist suurim mäng on tänane Saksamaa karikavõistluste finaal, kus kohtuvad Müncheni Bayern ja Leverkusen. Bayernil on võimalus vormistada järjekordne liigatiitli ja karikavõidu duubel.

Tänavu kaheksandat aastat järjest Bundesliga võitnud Bayern alustas hooaega kehvapoolselt, ent pärast treenerivahetust on näidatud väga võimsat minekut ja nüüd on Hansi Flickil võimalus tuua klubile ajaloo 13. duubel. Neist esimese sai Bayern kätte 1969. aastal.

Saksamaa superklubi on tänaseks võitnud nii rekordarvu liigatiitleid (30) kui karikaid (19). Leverkusen on seevastu seni karikasarjas võidutsenud vaid korra, kui 1993. aastal alistati finaalis Berliini Hertha duubelmeeskond 1:0. Kokku on meeskond osalenud vaid kolmes finaalis. Neist viimane oli 2009. aastal, kui Mesut Özili väravast tuli 0:1 alla vanduda Bremeni Werderile.

Leverkusen, kes samuti hooaja käigus peatreenerit vahetas, tegi tubli lõpuspurdi, ent Peter Bosz ei suutnud meeskonnale Meistrite liiga kohta päästa. See kaotati paari punktiga Mönchengladbachi Borussiale. Küll aga on meeskonnal veel võimalus sinna pilet endale lunastada Euroopa liiga kaudu.

Bayern, kes alistas DFB-Pokali poolfinaalis Frankfurdi, läheb Berliini Olümpiastaadionil peetavale kohtumisele vastu 16-mängulise võiduseeriaga. Novembri alguses saabunud Flick on 31 kohtumise peale Bayerni bossina kaotanud vaid kaks mängu, aga üks neist tuli just Leverkuseni vastu.

Oma finaalipääsme Saarbrückeni alistamisega lunastanud Leverkusen on viimase kolme omavahelise vastasseisu peale isegi kaks korda suutnud Bayernit üllatada. Kolmas kordaminek oleks nüüd suures finaalis eriti magus.

Berliinis pannakse täna pall mängu kell 21.00. Otseülekanne kohtumisest algab kanalis TV3 Sport ja veebis Go3-s kümme minutit varem.

Kommentaarid puuduvad