Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Kas Freiburgil on DFB-Pokali finaalis veel üks üllatus varuks?

Freiburg on üllatuslikult jõudunud Saksamaa karikasarja DfB-Pokali finaali. Laupäeval proovivad nad otsustavas mängus alistada Lepizigi.

Sellest saab esimene kord, kui Freiburg mängib DfB-Pokali finaalis, Leipzigi jaoks on see kolmas kord, kuid ükski meeskond pole eelnevalt karikat enda pea kohale tõstnud. Mängu favoriidiks peetakse Leipzigi meeskonda. 

Saksamaa bundesliga võitja Müncheni Bayern langes konkurentsist väga varakult, kui kaotati 0:5 Borussia Mönchengladbachile. Eelmise aasta võitja Borussia Dortmund kaotas St. Paulile 1:2. Eelmise aasta finaalis kaotas Leipzig Dortmundile 1:4 ning 2019. aastal kaotas Leipzig Bayernile 0:3. Bayern on Saksamaa karika võitnud 20 korral, Werder Bremen kuuel ning Schalke04 ja Eintracht Frankfurt viiel korral. 

Leipzig jäi bundesligas sel hooajal 58 punktiga neljandaks ning said pääsme järgmise aasta UEFA Meistrite liiga turniirile. Leipzigi ridades mängib ka Christopher Nkunku, kes oli Saksamaa liiga selle hooaja parim mängija 20 värava ja 13 väravasööduga.

Leipzig mängis ka sel aastal Meistrite liigas, kuid alagrupis pidid nad Manchester City ja Paris-Saint Germaini paremust tunnistama ning edasi ei pääsetud. Peale seda kukkus Leipzig Euroopa liigasse, kus pääseti poolfinaali, kuid järjekordselt pidid Šotimaa klubi Glasgow Rangersi paremust tunnistama.

Freiburg jäi sel aastal koduliigas 55 punktiga kuuendaks ning tagasid endale pääsme järgmise aasta Euroopa liiga alagruppi. 

Leipzig ja Freiburg on omavahel kohtunud 14 korral. Leipzig on võitnud kuus mängu, Freiburg neli ning neli mängu on jäänud viiki. Ka sel aastal mängiti Saksamaa liigas omavahelised kohtumised 1:1 viiki ning Freiburg ei ole viies järjestikuses mängus suutnud Leipzigi alistada. See on esimene kord, kui kaks meeskonda kohtuvad omavahel karikasarjas. 

DfB-Pokali finaali otseülekannet Berliinist saab näha 21. mail, kell 20.50, kanalil TV3 Sport Open või järgmise põlvkonna teleteenusest Go3. 

Jalgpall

toetab Chanz