Tallinna FC Cosmos
Tallinna FC Cosmos — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Täna, 19. märtsil peeti Sillamäe Spordikeskuses meeste saalijalgpalli karikavõistluste finaal, kus võitjaks krooniti Tallinna FC Cosmos.

Finaalkohtumises läksid vastamisi Tallinna FC Cosmos ja Jõhvi FC Phoenix. Cosmos avas skoori 12. minutil Vitalii Katerynini tabamusest, mis jäi ka avapoolaja ainsaks väravaks. Teisel poolajal jõudsid Cosmose eest sihile Daniel Gross ja Denis Vnukov. Nii jäi lõpuvile kõlades skooriks 3:0 ja võitjaks kuulutati Cosmos.

Finaalkohtumine täispikkuses: (video EJL)

Cosmos jõudis finaali, kui alistas eile, 18. märtsil toimunud poolfinaalis 5:4 Sillamäe FC NPM Silmeti. Phoenix edenes finaali poolfinaalis 5:1 teenitud võiduga JK Kohila üle.

Seekordne karikavõistluste võitja selgus esmakordselt uues ehk finaalneliku formaadis. Idee finaalneliku turniir ühel nädalavahetusel suure üritusena korraldada tuli klubidelt saalijalgpalli komisjoni koosolekutel. Finaalneliku formaat näeb ette, et nii poolfinaalid kui suur finaalkohtumine toimuvad kahe päeva jooksul samas kohas, kirjutab jalgpall.ee.