Ošomkov teenindas Euroopa saalijalgpalli tippkohtumisi

Grigori Ošomkov
Grigori Ošomkov — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Eesti õigusemõistja Grigori Ošomkov oli möödunud nädalavahetusel ametis Hispaanias, kus peeti UEFA saalijalgpalli Meistrite liika finaalneliku turniiri. Eestlane mõistis õigust kahes kohtumises.

Euroopa nelja parima hulka tagasid pääsme novembrikuiste eliitringi miniturniiride võitjad Sporting CP (POR), Sporting Anderlecht Futsal (BEL), Mallorca Palma Futsal (ESP) ja Benfica (POR). Hispaanias Mallorcal toimunud finaalneliku turniiril peeti esmalt 5. mail poolfinaalkohtumisi, kaks päeva hiljem selgitasid poolfinaalide kaotajad omavahel kolmanda koha omaniku ning päeva lõpetas suur finaal.

Eesti õigusemõistja Ošomkov määrati kolmanda kohtunikuna ametisse Palma ja Benfica vahelisel poolfinaalil. Tasavägiseks kujunenud mängust tagas napi 4:3 võiduga pääsme finaali Palma, kes teenis kaks päeva hiljem ka Euroopa meistri tiitli. Benficat ootas 7. mail ees kolmanda koha kohtumine Anderlechtiga, kus mõistis taas õigust Ošomkov, kes oli ametis teise kohtunikuna. Sarnaselt poolfinaaliga lõppes ka see kohtumine seisuga 4:3, sedapuhku aga Portugali meeskonna võiduga.

UEFA saalijalgpalli Meistrite liiga finaalneliku kohtumised:

Poolfinaalid
Sporting CP – Sporting Anderlecht Futsal, 7:1
Mallorca Palma Futsal – Benfica, 4:3

Kolmanda koha mäng:
Benfica – Sporting Anderlecht Futsal, 4:3

Finaal
Mallorca Palma Futsal – Sporting CP, 1:1 (5:3 pen.)

Vahendas, jalgpall.ee