Eesti saalijalgpallikoondis leppis karikavõistluste avamängus Leeduga viiki

Saalikoondis
Saalikoondis — FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Eesti saalijalgpallikoondis pidas täna, 12. detsembril esimese kohtumise Taanis toimuval Balti- ja Põhjamaade saalijalgpalli karikavõistlustel, kui vastamisi mindi Leeduga. Eduseisu kaotanud Eesti leppis lõpuvile järel 3:3 viigiga.

Meeskonnad alustasid kohtumist küllaltki tasavägiselt. Kuigi Eesti suutis Erki Mõttuse pealelöögist tekitada kohtumise esimese ohtliku olukorra, haaras mängu juhtohjad siiski Leedu: 9. minutil näitas resultatiivsust Albert Voskunovic, kes palli ristnurka saatis. Eestil kulus viigistamiseks vähem kui minut: puurilukk Mark Boskin läks ise pealelöögile ning Eesti õnneks lendas pall vastase väravavahi jalgevahelt võrku.

Eesti juhttabamus sündis 12. minutil, kui Roman Bažkov leedulase karistuslöögi blokeeris, võidetud palliga end vastase väljaku poolele pressis ning nahkkera väravavahi selja taha saatis. Edu duubeldati neli minutit hiljem, kui Boskin palli vastase värava ette saatis – väravavaht oli küll käega vahel, kuid löök oli piisavalt tugev, et pall üle puuriluku võrku lendaks. Leedu minimeeris väravate vahe 18. minutil, kui jala sai valgeks Paulius Osauskas ning 3:2 seisul läksid meeskonnad ka vaheajale.

Teisel poolajal jäi Eesti vastase surve alla ning see andis Leedule võimaluse tulla ning värava all mitmeid ohtlikke momente luua. Leedulaste pealelöögid tabasid posti või oli väravasuud kaitsnud Boskin oma ülesannete kõrgusel. Eesti üks parimaid teise poolaja võimalusi tekkis 31. minutil, kui Mikko Matinaro ja Raul Rebane kordamööda palli väravavahist mööda üritasid mängida, kuid viimane oli mõlemal löögil vahel. Neli minutit enne kohtumise lõppu suutis Leedu Vladimir Derendaiajevi tabamuse toel 3:3 viigivärava välja võidelda. Viigitabamus jäi ka kohtumise viimaseks ning andis mõlemale meeskonnale tabelisse ühe punkti.

Eesti järgmine karikavõistluste alagrupimäng peetakse homme, 13. detsembril Eesti aja järgi kell 17.45, kui vastamisi minnakse Lätiga. Kohtumise otsepilti on võimalik jälgida DBU Futsal Liga Youtube'i kanalilt.

Balti- ja Põhjamaade saalijalgpalli karikal osalevad Eesti, Läti, Leedu, Taani, Norra ja Gröönimaa, kes on jagatud kahte kolmeliikmelisse alagruppi. Eesti mängib ühes alagrupis Leedu ja Lätiga. Karikavõistluste poolfinaalidesse pääsevad mõlema alagrupi kaks paremat koondist, kolmandad kohad mängivad omavahel 5.–6. koha mänge.