VIDEO | Paide ja Flora pääsesid üle noatera, Trans teenis enda liigahooaja suurima võidu

Trans lõi Unitedile neli vastuseta väravat
Trans lõi Unitedile neli vastuseta väravat — FOTO: Rigo Vatsel

A. Le Coq Premium liigas peeti täna, 21. septembril kolm 29. mänguvooru kohtumist. Paide ja Flora päästid kolm võidupunkti üle noatera, Trans teenis enda liigahooaja suurima võidu.

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare 4:3

Paide alustas mängu initsiatiivikalt ning juba 7. mänguminutil saadi selle eest tasu, kui Abdoulie Ceesay leidis sööduga paremalt äärelt rünnakule tõusnud Robi Saarma, kes saatis palli võimsa löögiga Kuressaare võrku. Eduseisu sai kodumeeskond siiski nautida vaid pea kaks minutit, sest Sander Alex Liidu suurepärase tsenderduse jätkuna suunas Kaarel Orren palli teisel pool platsi asunud väravasse ning tõi tabloole 1:1 viigi. Järgnenud 8 minutit olid Kuressaare jaoks ülimalt edukad, sest löödi veel kaks väravat. Neist esimese puhul sai Artjom Jermatšenko võistkondlikult eduka söödumängu tulemusena karistusala lähistelt proovida ning saatis palli ülitäpse madala löögiga paremasse alumisse nurka. 17. minutil sai jala valgeks Kuressaare esimesele tabamusele eeltöö teinud Liit, kes oli täpne karistuslöögijärgses olukorras.

Paide jõudis esimese olulise etapini keerulise seisu seljatamiseks avapoolaja üleminutitel, kui kaotusseis vähendati üheväravaliseks. Meeskonna teise värava autor oli Ceesay, kes jõudis efektse löögini Dimitri Jepihhini söödu järel. Viik taastati kohe teise poolaja alguses, kui Saarma tsenderdas 49. minutil palli kasti ning Milan Delevic suunas selle Kaur Kivila tõrje järel võrku. Võiduväravat tuli siiski üksjagu oodata – selleni jõuti 82. mänguminutiks. Meeskonna neljanda värava autor oli Oskar Hõim, kes vormistas lõppseisu tugeva kauglöögiga.

Paide jätkab 53 punktiga liigatabelis neljandal kohal. Kuressaare on üheksandal positsioonil ning on teeninud võrdselt 25 punkti koha võrra kõrgemal asuva Vaprusega, kel on praegu peetud üks kohtumine vähem.

FC Nõmme United – JK Narva Trans 0:4

Transi tänavuse Premium liiga hooaja suurim võit tuli suuremate raskusteta ning võõrsilväljakul löödi Unitedile kummalgi poolajal kaks vastuseta väravat. Mängu asuti juhtima juba 8. minutil, kui Aleksandr Ivanjusin tsenderdas palli tagumise posti suunas, Leonardo Gabriel Rolon suunas selle peaga tagasi esimese posti poole ning Taaniel Usta saatis omakorda palli võrku. 22. minutil oli Transil kasutada karistuslöök ning Zakaria Beglarishvili jalast oli see teel ristnurga poole, ent lendas napilt mööda. Kümme minutit hiljem aitas Beglarishvili siiski meeskonna teise väravani, kui tema nurgalöögist oli peaga resultatiivne Sergo Kukhianidze.

Trans kontrollis suuresti ka teist kolmveerandtundi. Kolmanda väravani tüüris meeskonna avaväravale söödu andnud Rolon, kes lõi 62. minuti resultatiivselt lõppenud rünnakul kaks korda: esimese löögi Marko Meerits tõrjus, aga Transi poolkaitsja saatis palli teisel katsel siiski kindlalt võrku. Lõppseisu tõi 88. minutil tabloole vaid kolm minutit varem vahetusest sekkunud Kacper Lukasz Kopczak, kes pääses Eriks Santose läbisöödust väravavahiga silmitsi ning ei jätnud võimalust kasutamata.

Mängu lõppfaasis võinuks oma väravate arve avada ka Nõmme United: esimesel üleminutil oli kodumeeskonna kasutada penalti, aga Aleksei Matrossov tõrjus suurepäraselt vahetusest sekkunud Facundo Martin Stefanazzi löögi.

Trans jätkab tabelis kuuendal kohal, ent on nüüd võrdsetel punktidel viiendal kohal asuva Tammekaga. Trans on seejuures pidanud kaks kohtumist vähem. United on 14 punktiga viimasel real.

Tallinna FC Flora – Tartu JK Tammeka 2:1

Tammeka võinuks juhtohjad endale haarata juba 4. minutil, ent Herman Pedmansoni löögi ja sellele järgnenud tõrje puhul ei olnud lahtisel pallil ühtki valget särki jaol. Siiski kuulus avapoolaeg suuresti Florale, kes oli ründetegevuses deomineerivam pool. Suurepärane võimalus juhtima asuda oli meeskonnal 35. minutil, kui kaks minutit varem võeti Tony Varjund karistusalas lubamatute võtetega maha ning Flora kasuks määrati penaltilöök. Palli taha astus Vladislav Kreida, kelle löök ebaõnnestus ja oli Richard Alandile kerge saak. Vaheajapausiks jõuti siiski 1:0 seisuni: esimesel üleminutil saatis Nikita Mihhailov tagaposti suunas hea tsenderduse, Varjund jätkas peaga ning Sergei Zenjov sai palli tühja väravasse lüüa.

Viigiseis naasis tabloole küllaltki kiiresti. 54. minutil võttis Tammeka üles hea rünnaku, mille kulminatsioonina keeras Pedmanson end Flora kaitsjate pealt maha ning lõi tartlaste kohtumise esimese värava. Ülejäänud kohtumise vältel oli rohkem õhus Flora värav, ent Tammeka oli kaitses oma ülesannete kõrgusel. Korduvalt säras heade tõrjetega ka Aland. Viiendal üleminutil võttis kodumeeskond siiski oma: Vladislav Kreida sai rinnaga palli omaks ning saatis selle kindlalt värava paremasse alumisse nurka, heastades sellega avapoolaja penaltieksimuse.

Flora jätkab tabelis 55 punktiga kolmandal kohal. Neid edestava Kaljuga ollakse võrdsetel punktidel, aga teise koha meeskonnal on peetud mäng vähem. Tammeka paikneb tabelis viiendal real.