toetab Chanz

Video | Karl Andre Vallner peale võidumängu: näitasime iseloomu ja kolm punkti!

Karl Andre Vallner
Karl Andre Vallner — FOTO: Kuvatõmmis videost

A. Le Coq Premium liiga 19. vooru kohtumises läksid teisipäeval, 16. aprillil Sportland Arenal vastamisi JK Tallinna Kalev ja Tallinna FCI Levadia. Liigatabeli liider Levadia sai 90. minuti väravast raske 2:1 võidu.

Kuula, mida rääkis Levadia väravavaht peale võidumängu (video: Soccernet TV)

Tervisemuredega kimpus olnud Kalev tuli mängule Levadia vastu mitmete puudujatega. Levadia esimene ohtlik šanss tekkis 14. minutil, kui ründaja Ahmad Gero lõi palli paarilt meetrilt vastu Kalevi värava latti. 32. minutil tekkinud nurgalöögi järgses olukorras sai Richie Musaba Kalevi karistusalas löögile, kuid tema üritus läks üle värava. 38. minutil oli endine Kalevi mängumees Yoan Yakovlev lähedal mänguskoori avamisele, kuid taas tabas pall Kalevi väravaraami, kui ääreründaja sai paarilt meetrilt pihta väravapostile. Esimene poolaeg kummalegi meeskonnale rohkem häid väravavõimalusi ei pakkunud, mistõttu mindi veerandtunnisele vaheajale 0:0 viigiseisul.

Teise poolaja algus algas sarnaselt esimesele Levadia survega Kalevi väravale, mis nõudis paaril korral Kalevi väravasuul Oskari Jussi Forsmanilt mitut head tõrjet. 57. minutil läks Levadia siiski kohtumist juhtima, kui Musaba sööt leidis karistusalasse jooksnud Mihkel Ainsalu, kes suunas palli Forsmanist mööda Kalevi värava küljevõrku. Avavärava järel oli Levadia jätkuvalt ohtlik, kuid Forsmani supertõrjed hoidsid Kalevi kaotusseisu minimaalsena. 66. minutil tõrjus ta Ainsalu kauglöögi ning minut hiljem Musaba lähilöögi. Lisaks säras soomlasest väravavaht 76. minutil penaltitõrjega, kui Til Mavretic ei suutnud 11 meetri karistuslöögist Levadia eduseisu kaheväravaliseks suurendada. Kolm minutit hiljem viigistas Kalev mänguseisu, kui oma Premium liiga debüütvärava lõi Joosep Põder, kes saatis audisisseviskest lahtiseks jäänud palli latipõrkest väravasse. Mängu lõppsõna jäi siiski Levadiale, kelle ründaja Felipe Felicio päästis 90. minuti väravast meeskonnale kolm punkti.

2:1 tulemusega sai Levadia hooaja seitsmenda võidu ning jätkab 21 punktiga endiselt liigatabeli tipus. Kalev hooaja kolmanda kaotuse ning neil on seitsme mänguga kogutud kuus punkti, mis annab praeguse seisuga tabelis seitsmenda koha.

Mängu tipphetked (video: Soccernet TV)