VIDEO | Kalju ja Levadia teenisid kaheväravalise eduga võidud

Alex Matthias Tamm viis Kalju võidumängus juhtima
Alex Matthias Tamm viis Kalju võidumängus juhtima — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Premium liigas pandi täna, 22. septembril kahe viimase kohtumisega punkt 29. mänguvoorule. Nii Nõmme Kalju kui Tallinna Levadia said vastase üle kirja 3:1 võidud.

Nõmme Kalju FC – JK Tallinna Kalev 3:1

Kalju alustas mängu sihikindlalt ning otsustas selle saatuse sisuliselt 11 minutiga. Juhtväravani jõuti juba 4. mänguminutil: Guilherme Henriques Da Silva Carvalho võttis edukalt Kalevi kaitsja ette ning mängis otsajoone lähistelt kasti madala söödu, mis takerdus esiti kalevlaste jalgadesse, ent Alex Matthias Tamm pani end maksma ning saatis palli võrku. Avatabamusele eeltöö teinud mängumees sai seitse minutit hiljem ise jala valgeks, kui kombineeris hästi Ivans Patrikejevsiga söötudega ning jõudis selle tulemusena resultatiivselt löögile.

Keerulisse olukorda jäänud Kalev toibus avapoolaja lõpus, mil tekkisid nende esimese kolmveerandtunni parimad võimalused. 35. minutil oli Ats Purjel võimalus kaotusseisu vähendada, kui pääses värava ees pöördelt proovima, aga löök lendas otse Maksim Pavlovi suunas ning oli puurilukule kerge saak. Avapoolaja üleminutitel võttis Kalev üles hea rünnaku ning selle kulminatsioonina saatis Stansilav Baranov palli tagumise posti suunas teele, ent Maksim Podholjuzin jõudis joonelt puhastada.

Teine poolaeg kujunes selgelt lahtisemaks, kuid Kalju tegutses hästi ning tõi 67. minutil tabloole veelgi turvalisema 3:0 eduseisu. Taas sai jala valgeks Tamm, kes realiseeris enda teenitud penaltilöögi. Värava sai siiski kirja ka Kalev, sest 76. minutil purjetas Aaro Toivonen pärast küljesisseviset palliga karistusalasse, jooksis seal mimest Kalju kaitsjast mööda ning saatis palli hea löögiga kindlalt võrku. Kolm minutit hiljem oli Tamm lähedal kübaratrikile: ründaja pääses hea läbisöödu järel väravavahiga üks-ühele ning realiseeris, ent suluseisu tõttu ei läinud tabamus arvesse.

Kalju jätkab liigatabelis teisel real, edestades lähimat jälitajat kolme punktiga. Kalev on 28 punktiga tabelis seitsmes.

Tallinna FCI Levadia – Pärnu JK Vaprus 3:1

Kodumeeskonna jaoks kujunes avapoolaeg keeruliseks, sest kuigi valdavalt tegutsesid palliga just nemad ning said seda teha peamiselt vastase väljakupoolel, ei õnnestunud kastis teravust näidata. Kaitses sihikindlalt tegutsenud Vaprus sai 22. minutil üles võtta oma ühe vähestest ohtlikutest rünnakutest, mille algatas pallivõiduga Uku Kõrre. Selle jätkuna leidis Ronaldo Tiismaa karistusalast hea sööduga Premium liigas esmakordselt algkoosseisu kuulunud Marten-Chris Paalbergi, kes toimetas omakorda palli kavalalt Enrico Veensalule, kes oli vastaste poolt katmata ning sai palli kindlalt võrku toimetada. Rohkem väravaid esimese kolmveerandtunni jooksul ei löödud ning Levadial tuli riietusruumi minna 0:1 kaotusseisus.

Teisele poolajale tuli kodumeeskond vastu uue hingamisega ning juba 47. minutil oldi väga lähedal viigistamisele, ent Joao Pedro De Moura Siembarski tsenderduse järel ei suutnud meeskonnakaaslased palli võrku koksata. 52. minutil oli neil taas hea šanss: Aleksandr Zakarliuka proovis kaugelt ning pall jäi Hendrik Vainu tõrjest lahtiseks, aga Robert Kirsil ei õnnestunud seda hästi tabada. Minut hiljem jõuti sarnase stsenaariumiga siiski viigini: sedapuhku proovis kaugelt Rasmus Peetson ning tõrje järel lõi värava Ioan Yakovlev. Yakovlev lõi ka juhtvärava, mida tuli oodata veidi alla kümne minuti: Frank Liivak saatis tagumise posti suunas hea tsenderduse ning kaitsjate poolt katmata ääreründaja sai selle võrku lüüa.

Lõpuminutitel võttis Vaprus mõngingase riski ning noolis kõrge survega viigiväravat. Levadia kasutas selle ära kuuendal üleminutil, kui vormistati kolmas värav: kontrarünnaku tulemusena pääses edukalt löögile vahetusest sekkunud Henri Järvelaid.

Levadia jätkab kindlalt tabeli tipus, edestades jähimat jälitajat 12 punktiga. Vaprus on kogunud 25 punkti ning asub 8. kohal.