VIDEO | Kalju alistas Flora ja kindlustas teist kohta, Trans võitis väravate– ja kaartiderohkes kohtumises Paidet

Nõmme Kalju FC mängijad
Nõmme Kalju FC mängijad — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

A. Le Coq Premium liigas mängiti kolmapäeval, 25. septembri õhtul kell 17.00 kaks 23. vooru kohtumist, mis lükkusid sügisesse suviste euromängude tõttu. Nõmme Kalju FC alistas Hiiu kunstmurustaadionil 3:0 Tallinna FC Flora, JK Narva Trans oli Paide linnastaadionil 3:2 parem Paide Linnameeskonnast.

Tallinna FC Flora – Nõmme Kalju FC

Mängu esimene märkimisväärne olukord oli kaheksandal minutil, kui Evert Grünvald pidi Alex Matthias Tamme madala karistuslöögi tõrjuma nurgalöögiks. Flora mängu esimene hea võimalus sündis 15. minutil, kui külaliste ründaja Rauno Alliku pääses karistusala keskelt löögile, aga Kalju väravavaht Maksim Pavlov tõrjus tema madala, värava keskele suunatud löögi jalgadega.

19. minutil pääses Tamm Aleksandr Nikolajevi audisisseviskest löögile, kuid Andreas Vaher blokeeris tema soorituse. Kaks minutit hiljem lõi Rommi Siht karistusala tagant peale, aga saatis palli paari meetri jagu üle värava. Minut hiljem lõi kaugelt peale Tony Varjund, aga tema madal üritus lõppes Pavlovi käte vahel.

32. minutil tsenderdas Pavel Marin palli tagumise posti suunas, kuid Flora kaitsjad blokeerisid Guilherme Carvalho löögi. Kuigi Flora oli esimesel poolajal aktiivsem meeskond, siis vaheajale läks eduseisus Kalju, kes lõi 45. minutil mänguseisuks 1:0. Ivans Patrikejevs pääses paremalt poolt karistusala tagant löögile ning saatis palli tugevalt tagumisse nurka. See oli Kalju lätlasest võõrleegionäri esimene värav Premium liigas.

Teist poolaega alustas paremini kodumeeskond. Pavel Marin sai 48. minutil Flora karistusala keskelt löögile, aga tema sooritus tuli Grünvaldile sobivale kõrgusele, mistõttu Flora puurilukk pareeris ürituse. 59. minutil lõi Siht uuesti kaugelt peale, kuid Grünvald sai tema ristnurga suunas lennanud löögile käed vahele. Vähem kui minut hiljem tabas Danil Kuraksin teisel pool väljakut rikošetist posti.

72. minutil oli Roland Lukase karistuslöök vasakult küljelt lähedal tagumisele ristnurgale, kuid Pavlov lükkas palli riskide vältimiseks kätega üle otsajoone. 75. minutil suurendas Tamm Kalju eduseisu kaheväravaliseks, kui kahe Flora mängija jalast rikošeti võtnud madal löök maandus Grünvaldi selja taga.

79. minutil jättis Vaher Flora vähemusse, kui sai karistusalas Tamme särgist sikutamise eest teise kollase kaardi. Enda teenitud 11 meetri karistuslööki sooritanud Tamm oli kindel ja lõi oma mängu teise ja hooaja 26. värava.

Lõpuvile kõlades olid tablool Kalju võidunumbrid 3:0. See oli nõmmekate neljas järjestikune ning hooaja 18. võit, Flora pidi seitsmemängulise kaotuseta seeria järel leppima hooaja kuuenda kaotusega. Kalju kasvatas vahe Floraga kuuele punktile: Nõmme klubi hoiab 61 punktiga teist kohta, Flora on 55 punktiga kolmas.

Paide Linnameeskond – JK Narva Trans

Paide linnastaadionil toimunud kohtumist läksid kuuendal minutil juhtima külalised, kui Sergo Kukhianidze lõikas vahelt Joseph Saliste tagasisöödu Ebrima Jarjule ja seejärel lõi palli Paide väravasse. 31. minutil läks Trans kohtumist kahe väravaga juhtima, kui Kukhianidze lõi Zakaria Beglarishvili läbisöödust narvakate teise värava.

Transi kaheväravaline eduseis püsis vaid kolm minutit, kui võõrustajate eest skooris Dimitri Jepihhin. Ta sai Abdoulie Ceesaylt söödu värava ette, kus Jepihhin võttis palli omaks ja lõi mõnelt meetrilt alumisse nurka. Meeskonnad läksid vaheajapausile piirilinlaste 2:1 eduseisus.

Teise poolaja alguses jõudis kodumeeskond viigiväravani, kui Kelsey Egwu suunas 59. minutil Robi Saarma karistuslöögi omaväravasse. Minut hiljem jäid narvakad vähemusse, kui Landry Kabore sai Henrik Ojamaale tehtud vea eest teise kollase kaardi. Vaatamata sellele läks Trans kohtumist 70. minutil juhtima, kui Leonardo Rolon realiseeris enda teenitud penalti.

Enamuses mänginud Paide alustas viimast 20 minutit korraliku survega, kuid nii Milan Delevici, Daniel Lutsu kui Joseph Saliste üritused ei lõppenud väravas. 84. minutil sai punase kaardi vahetusmeeste pingil olnud Gerdo Juhkam, kes näitas rahulolematust kontuniketöö suhtes. Teisel üleminutil sai Paide ka väljakul punase kaardi, kui Milan Delevic sai Transi karistusalas tehtud vea eest teise kollase kaardi.

Kuuendal üleminutil oli vahetusest sekkunud Mechini Gomis lähedal Paide viigiväravale, kuid Aleksei Matrossov vastas tema pealöögile hea reaktsioonitõrjega. Mängu viimane võimalus tekkis Muhammed Susol, kes lõi kümnendal üleminutil karistusala joonelt peale, kuid ta ei saanud palli raamidesse.

Trans sai dramaatilises kohtumises tulemusega 3:2 hooaja teise järjestikuse ning üheksanda võidu, Paide pidi leppima hooaja kümnenda kaotusega. Narvakad tõusid tabelis 35 punktiga viiendale reale, järvakad jätkavad 53 punktiga neljandal kohal.