VIDEO | Kalev alistas Paide, Trans röövis Floralt punkte

Tristan Toomas Teeväli lõi Kalevi võidumängus kaks väravat
Tristan Toomas Teeväli lõi Kalevi võidumängus kaks väravat — FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Premium liiga 28. voorus peeti eile kolm kohtumist. JK Tallinna Kalev ja Tallinna FCI Levadia panid oma paremuse maksma üheväravaliste võitudega, Trans lõpetas viigiga Flora viiemängulise võitude seeria.

JK Narva Trans – Tallinna FC Flora 1:1

Mängu avapoolaeg kujunes küllalti sündmustevaeseks ning kahe meeskonna arvestuses ei tekkinud ühtki sajaprotsendilist võimalust värava löömiseks. Flora avapoolaja selgelt parim võimalus kuulus ka üleüldises plaanis enim silma paistnud Danil Kuraksinile: 8. minutil pääses ta nurgalöögijärgses olukorras Tony Varjundi tsenderduse järel peaga löögile, aga küllaltki terav nurk lihtsustas Transi väravasuul tegutsenud Matrossovi tööd ning puurilukk püüdis. Ka Transi parim võimalus sündis nurgalöögi järel: 45. minutil tabas Eriks Santos peaga kasti jõudnud palli, ent löök lendas selgelt üle.

Teisele poolajale tuli Flora vastu selge missiooniga värav lüüa ning see õnnestuski juba 48. minutil: Vladislav Kreida kõrgest söödust pääses Kristo Hussar löögile ning saatis palli Matrossovi põrkest võrku. Kaotusseisu jäämine kodupubliku ees mänginud Transi hoogu ei pidurdanud ning järjepanu võeti üles lubavaid rünnakuid. Väga lähedale jõuti 69. minuti olukorras, kus Flora kaitsja ja puuriluku vaheline koostöö ei toiminud ning Pierre Landry Kabore saatis palli terava nurga alt värava poole teele, ent ükski Transi mängumees seda kindluse mõttes võrku lükkama ei jõudnud ning Hussar puhastas joonelt.

Veidi vähem kui kümme minutit hiljem jõudis Trans siiski viigiväravani: Kabore eeltöö tulemusena pääses Zakaria Beglarishvili Flora kaitsjatega silmitsi, konksutas end mööda ja saatis palli enesekindalt võrku. Rohkem väravaid ei sündinud, mis tähendab, et Trans teenis soosiku vastu punktilisa ning peatas ühtlasi eelmisest omavahelisest mängust alanud Flora võiduseeria.

FC Kuressaare – Tallinna FCI Levadia 0:1

Tabeliliider Levadia haaras võõrsilväljakul kiirelt kohtumise initsiatiivi enda kätesse. Kogu avapoolaja vältel näidati ründetegevusel teravust, ent Kuressaare tegutses oma karistusalas Levadia ründajate vastu hästi ning ka väravavaht Kaur Kivila tegutsemine päästis nii mõneski olukorras hullema. Üks sellisest olukordadest leidis aset 24. mänguminutil, kui kontrarünnaku tulemusena pääses Ioan Yakovlev tsenderdama ning Richie Musaba läks esimeselt puutelt löögile, et Kivila õnneliku käepuute tulemusena põrkas pall posti ning oli seejärel puuriluku jagu. Kaks järjestikust head momenti tekkis ka 33. minutil: esmalt proovis taas Musaba, kelle löögi blokeerisid kaitsjad ning jätkuolukorras nurjas Kivila ka Yakovlevi ürituse.

Levadia jõudis pikalt otsitud juhtväravani 63. mänguminutil. Külalismeeskonna vaatest positiivse pöörde tõi mängu teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Joao Pedro De Moura Siembarski, kelle mängis sööduga löögipositsioonile Yakovlev. Kuressaare edasisele mängule jättis jälje tõsiasi, et alates 70. minutist tegutseti punase kaardi tõttu väljakul ühemehelises vähemuses. Siiski jahtis kodumeeskond innukalt viigiväravat. Võrgu pani aga mängu hilises faasis sahisema Levadia, kui 81. minutil oli täpne Frank Liivak, ent suluseisu tõttu ei läinud tabamus lugemisele.

JK Tallinna Kalev – Paide Linnameeskond 3:2

Kodumeeskonna vaatest sai mäng ideaalse alguse. Juhtima asus Kalev juba 4. mänguminutil: Aleksander Švedovski saatis nurgalöögist palli kasti ja Ats Purje pikedas selle esiposti lähistelt Tristan Toomas Teevälile, kes selle omakorda peaga võrku toimetas. 20 minutit hiljem toodi tabloole juba kaheväravaline eduseis: Ats Purje tsenderduse järel fikseeriti Paidele karistusalas käega mäng ning selle tulemusena määrati penalti, mille Teeväli ka realiseeris. Kaks minutit hiljem oli Kalevi eduseis juba kolmeväravaline, kui jala sai valgeks ka Purje ise.

Ülimalt keerulisse olukorda jäänud Paide sai kerge leevenduse avapoolaja lõpus, kui Patrik Kristal kasutas edukalt ära olukorra, kus Kalevi väravasuud kaitsnud Oskari Jussi Forsmanil ei õnnestunud palli edukalt püüda ning noor mängumees saatis selle võrku. Teisele poolajale tuldi vastu selgelt eesmärgiga väljakult punktilisaga lahkuda ning 51. minutil saatiski Robi Saarma palli võrku, ent suluseisu tõttu ei läinud tabamus arvesse. Järgmise resultatiivselt lõppenud rünnakuni jõuti mängu kaheksandal üleminutil, kui esiti tabas Mechini Gomis latti ning seejärel rammis Predrag Medic palli väravasse. Peagi kõlanud lõpuvile tähistas Kalevile 3:2 võitu.

Premium liiga 28. mänguvoor jätkub 18. septembril. Kell 17.30 lähevad Nõmme derbis vastamisi Nõmme Kalju FC ja FC Nõmme United, kell 19.00 panevad palli mängu Pärnu JK Vaprus ja Tartu JK Tammeka.