Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Video: hooaja parimat mängu näidanud Paide langes taas üleminutitel

Premium liiga kuuenda vooru kohtumine Paide kunstmurustaadionil tõi kohalike fännide ette taas tulise vastasseisu, kui hooaja kolmandas kodumängus võõrustati kolmandat korda tiitli- ja medalirivaali, sedapuhku Tallinna FCI Levadiat. Särtsakat, mõtestatud ja südamega mängitud jalgpalli näidanud Linnameeskond jäi aga tühjade pihkudega, sest vastane suutis kolmandal üleminutil realiseerida ühe oma vähestest edukatest rünnakutest. 

Foto: Gertrud Alatare (Soccernet.ee) / Autor: Paide Linnameeskond

 

Paide Linnameeskonnale tänavu naljatamisi omistatud teise poolaja meeskonna “kaubamärgist” polnud pühapäeval kodusel kunstmurul enam lõhnagi. Paide oli FCI Levadia vastu algusest peale mängus sees, näljane, distsiplineeritud ja terav. FCI Levadia tavapärane otsepealetungi taktika ei kandnud sugugi vilja ning vastane kaotas juba paarkümmend minutit kestnud mängu järel rütmi, sest Linnameeskonda ei õnnestunud murda ei äärtelt, keskelt ega kontrarünnakutega.

Paide rünnakud olid mõtestatud, ent realiseerimine vedas alt: Kaimar Saag põrutas healt positsioonilt üle, Siim Lutsu pommlöögi suutis Karl Andre Vallner raskustega tõrjuda. Vahelduva pallivaldamise tähe all kulgenud ning täiesti võrdne esimene poolaeg väravaid ei toonudki.

Teisel poolajal tuli platsile värskemate mõtete ja uue hingamisega FCI Levadia ning Paide suudeti mõneks ajaks teatava surve alla panna, ent liialt ohtlikuks Mihkel Aksalu valvatavale väravale vastased siiski ei saanud. Hoopis Kaimar Saag oli 69. minutil taas aktsioonis, kui mängis end trahviala joonel osavalt löögile ning pani Levadia värava poole teele madala ja terava pealelöögi. Paraku lendas pall väravapostist seda riivates valelt poolt mööda. Seejärel lõi paar ohtlikumat momenti Linnameeskonna värava ees ka Levadia, ent ei suutnud nemadki i-le täppi panna. Sellele reageeriti Tallinna klubi pingil üha massiivsemate ründejõudude mänguvahetamisega. Et kaalul oli palju, näitas iga minutiga üha tihedamaks muutunud kollaste kaartide sadu: hoiatusi jagus mõlemale poole.

Juhtuma hakkas mängu viimasel kolmel minutil. Esmalt mängis end trahvialas hästi läbi Ebrima Singhateh, kelle terava nurga alt tehtud pealelöögi võttis Vallner ära. Vähem kui minut hiljem sai Siim Luts karistusala teisest servast proovida kavalat tõstet, ent see langes väravalatti.

Kolmandal üleminutil pääses Levadia aga väga lihtsate söötudega üle keskvälja ning pall jõudis nende ründaja Liliuni Paide trahviala juures. Liliu näitas üles head individuaalset meisterlikkust, pettis Paide mängijad kahel korral ära ning saatis seejärel palli penaltipunkti suunas. Sellele sööstnud Bogdan Vaštšuki spurt jäi Linnameeskonna mängijatel valveta ning koondislase löök oli halastamatult täpne. Kolmas kodumäng tiitliheitluses, kolmandat korda järjest ülinapp kaotus ja seekord siis kolmandal üleminutil … Loodame, et säärane sümbolism tähendab, et Paide ebaõnnekarikas on selleks hooajaks täis.

Pühapäeval fännidele hooaja ärksamat minekut ning ilusamat mängupilti näidanud Linnameeskonnal aga norutamiseks kaua aega ega põhjust ei ole, sest juba sel kolmapäeval võõrustatakse järgmist meeskonda: 13. aprillil kell 17.30 algavas kohtumises võetakse vastu järgmine  Tallinna meeskond, JK Legion.

 

Jalgpall

toetab Chanz