FC Flora
FC Flora — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

A. Le Coq Premium liiga viimases ülipõnevas voorus võitis Tallinna FC Flora 15. meistritiitli, Tallinna FCI Levadia riputas kaela hõbemedali ning JK Tallinna Kalev tõusis esimest korda klubi taasasutamise järel pronksmedalile.

Tallinna FC Flora mängis väravavateta viiki Nõmme Kalju FC-ga. Kuigi Floral oli hea võimalus minna avapoolaja lõpus penaltist juhtima, tabas Henrik Ojamaa 11 meetri karistuslöögist latti. Kogu mäng kulges lahtiselt ja mõlemal meeskonnal oli võimalusi teravusteks ja väravateks, ent sel korral jäid võrdsete lahingus väravad löömata. 79 punktiga tõstis FC Flora 15. korda pea kohale Premium liiga võidukarika. Hooaja jooksul võideti vastaseid 23 korral, viiki mängiti kümnel korral ning vastaste paremust tunnistati vaid kolmel korral. Vastastele löödi 74 väravat, enda võrgust võeti 24. Nõmme Kalju lõpetas hooaja 49 punktiga viiendal kohal, punktid jagunesid 12 võidu, 13 viigi ja 11 kaotuse vahel. Vastastele löödi 50 väravat, enda võrgust korjati hooaja jooksul pall 42 korral.

Tallinna JK Kalev pani viimases voorus koduväljakul JK Narva Transi vastu püsti väravatepeo, võttes 5:0 võidu ning võites esmakordselt klubi ajaloos pronksmedalid. Kalev asus Kadrioru staadionil juhtima 40. minutil, kui Arseni Kovaltšuki tsenderdusest viis meeskonna 1:0 juhtima Kaspar Laur. Kaks minutit hiljem oli Kovaltšuk ise tegudel, kasvatades Kalevi edu 2:0-le. Teine poolaeg jätkus Kalevi poolt sama hooga – 52. minutil purjetas Kovaltšuk kasti, leides värava ees hea sööduga Tristan Toomas Teevälja, kes esimese puutega mänguvahendi võrku toimetas. 12 minutit hiljem eksis Transi väravavaht Aleksandr Kraizmer ning olukorra kasutas ära Aleksandr Šapovalov, suunates palli tühja väravasse. 81. minutil kandis Kalevi 5:0 võiduvärava eest hoolt Ramon Smirnov. 53 punktiga teenis Kalev kolmanda koha, edestades samadel punktidel Paide Linnameeskonda tänu omavahelistele mängudele. Vastastele löödi käesoleval hooajal 49 väravat, endale lasti lüüa 41. Trans lõpetas hooaja kaheksandal kohal ja teenis 38 punkti, mis jaguneb 12 võidu, 2 viigi ja 22 kaotuse vahel. Vastastele löödi 32 väravat, enda võrgust võeti välja 64.

Paide Linnameeskonnal libises pronksikoht käest, kui kohtumine tiitlinõudleja Tallinna FCI Levadiaga lõppes 2:2 viigiga. Paide viis 7. minutil Robi Saarma söödu järel juhtima Bubacarr Tambedou. 32. minutil duubeldas Paide eduseisu Siim Luts, kes Thomas Agyepongi ja Karl Andre Vallneri kokkupõrke järel esimesena pallini jõudis. 82. minutil lõi Levadia poolt penaltist ühe tagasi Joao Pedro De Moura Siembarski. Kui esmalt näis, et Paide on võtmas kolmandat kohta, otsustas Levadia saatuse ümber: Mihkel Ainsalu toimetas karistuslöögist palli Ebrima Jarju jaoks püüdmatult väravasse. Levadia vajas meistritiitliks aga kindalt võitu ning viigipunkt tähendas nende jaoks hõbemedalit. Levadia teenis hooaja jooksul 22 võitu, mängis 11 korda viiki ning sai kirja vaid 3 kaotust. 67 korda löödi vastastele väravaid ning 24 palli võeti enda võrgust. Tabeliliider Florast jäi neid eraldama kaks punkti. Paide Linnameeskond lõpetas hooaja neljandana. 53 punktiga võideti 13 mängu, viiki mängiti 14 korral ja vastaste paremust tunnistati 9 korral.

FC Kuressaare võttis 1:0 võidu Pärnu JK Vapruse üle. Esimese kolmveerandtunni esimene kolmandik kuulus Kuressaarele, teine kolmandik Vaprusele ning pärast seda oli mäng lahtine, kus võimalusi jagus mõlemale poole. Kõige ohtlikumaks šansiks võib lugeda Kevin Aloe 17. minuti lööki karistusala tagant, mis tabas posti. Mängu ainsa ja ühtlasi Kuressaare võiduvärava toimetas võrku 80. minutil Sander Laht. Hooaja lõppedes jäi Kuressaare saagiks 43 punktiga seitsmes koht, Vaprus lõpetas 48 silmaga kuuendal kohal. Kuressaare võitis 12 mängu, mängis viiki 7 korral ning vastaste paremust tunnistati 17 korral. Vapruse saagiks jäi 12 võitu, viiki ja kaotust. Vastaseid kostitati 40 väravaga, enda võrgust võeti 43 palli.