Premium liiga

toetab Chanz

Vaprus võitis võõrsil Harjut ning tõusis tabelis esialgu kolmandaks

JK Pärnu Vapruse mängijad väravat tähistamas
JK Pärnu Vaprus — FOTO: Liisi Troska

Täna jätkuvad Premium liigas 26. mängudevooru kohtumised, kus esmalt löödi pall lahti Laagris. Pärnu Vaprus võitis Harjut võõrsil tulemusega 4:0.

 Harju JK Laagri – Pärnu JK Vaprus 0:4 (15. 72. Henri Välja, 42. 55. Kevin Kauber)

Mängu protokoll

Tabeli seitsmes, FC Kuressaare võõrustab kell 17.00 algavas kohtumises kodusel linnastaadionil tabeli üheksandal positsioonil paiknevat Tartu JK Tammekat. Kuressaare läheb eelseisvale kohtumisele vastu kaotuselt, kui võõrsil jäädi seisuga 1:4 alla Nõmme Kalju FC-le, Tammeka mängis omakorda 0:0 viiki Pärnu JK Vaprusega. Kuressaare ja Tammeka on sel hooajal mänginud korra viiki, juulikuus peetud madinast väljus võitjana Kuressaare. Mõlema meeskonna jaoks on oluline saada kohtumisest kolm punkti. Võiduga kindlustab Kuressaare konkurentsi kolmanda koha eest, Tammeka vähendaks vahet kaheksanda positsiooniga. Mängu peakohtunik on Kristo Tohver, abikohtunikud on Silver Kõiv ja Karolin Kaivoja ning neljas kohtunik on Tanel Üprus. Videokohtunikena on ametis Grigori Ošomkov ja Jaan Roos.

Telemängus ristavad piigid pühapäeval, 3. septembril mullu tuliselt pronsimedali eest heidelnud Paide Linnameeskond ja Nõmme Kalju FC. Viimasest 20-st omavahelisest kohtumisest kuulub üheksa võitu Paidele, kuus Kaljule ning viigiga on lepitud viiel korral, neist kaks tänavusel hooajal (1:1 ja 0:0). Paide läheb eelseisvale kohtumisele vastu viigilt, kui piirilinnas saadi kohaliku Transiga kirja 0:0, Kalju seevastu alistas kodus FC Kuressaare 4:1. Mõlemaid meeskondi rahuldab pühapäevasest madinast vaid võit – Paidel tekiks võidu korral šanss parandada kohta tabelis, Kalju kindlustaks kolmandat kohta. Mängu peakohtunik on Karl Koppel, abikohtunikud on Sten Klaasen ja Kristjan Kruk ning neljas kohtunik on Martti Pukk. Videokohtunikena on ametis Rasmus Maalinn ja Erkko Liiv.

Voor kulmineerub Kadrioru staadionil 98. derbiga, mis viib vastamisi tiitli eest heitlevad Tallinna FC Flora ja Tallinna FCI Levadia. Senise veerandsaja aasta pikkuse vastasseisu kestel on FC Flora võõrustanud varasemal rahvustaadionil FC Levadiat vaid korra, mis leidis aset 9. juulil 1999 aastal. Kokku on Kadrioru staadionil mängitud 28 derbit, millest viis on võitnud Flora, kümnel korral on kuulunud võit Levadiale ning 13. korral on lepitud kohtumine viiki. Eelseisvale kohtumisele lähevad meeskonnad vastamisi erineva emotsiooniga – Flora tõusis möödunud voorus tabeliliidriks, kui koduväljakul alistati tulemusega 2:0 Harju JK Laagri, Levadia pidi aga alla neelama mõru pilli, kui koduväljakul mängiti JK Tallinna Kalevi hilisest väravast 1:1 viiki. Tulemusega langeti tabelis teisele kohale. Sel hooajal kuulub kahest omavahelisest mängust üks võit Levadiale, mis saadi aprilli keskel peetud madinas, juunikuus mängitus kohtumises lepiti aga väravateta viigiga. Kaks pealinna klubi kohtuvad omavahel taas pühapäeval, 3. septembril kell 17.00 Kadrioru staadionil. Mängu peakohtunik on Grigori Ošomkov, abikohtunikud on Riivo Stolts ja Petteri Schultz ning neljas kohtunik on Joonas Jaanovits. Videokohtunikena on ametis Marko Liiva ja Tauno Rämson. 

Premium liiga

toetab Chanz