Jalgpall

toetab Chanz

Tipphetked: Premium liiga nädalasisene voor tõi dramaatilisi lõpplahendusi

FCI Levadia ja Paide Linnameeskonna kohtumine
FCI Levadia ja Paide Linnameeskonna vaheline kohtumine — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

18. ja 19. aprillil peeti Premium liigas tagantjärele teise vooru kohtumisi, mis pakkusid nii dramaatilisi lõpplahendusi kui debüütväravaid. Viigipunkti päästsid viimasel hetkel Paide Linnameeskond ja Tallinna FC Flora, debüütväravad lõid Vapruse ja Kalevi noored mängumehed, kirjutab jalgpall.ee.

Paide Linnameeskond mängis teisipäeval, 18. aprillil vooru avakohtumises viimase minuti väravast 1:1 viiki Tallinna FCI Levadiaga. Avapoolajal mitmeid kordi Paide puuriluku Ebrima Jarju tõrjeoskused proovile pannud Levadia jõudis lõpuks sihile 71. minutil, kui Edgar Turi hea söödu järel suunas Felipe Felicio palli värava alumisse nurka. Kui esmalt näis, et mäng lõppeb Levadia napi võiduga, oli teisipäeval oma 35. sünnipäeva tähistanud Paide kapten Andre Frolov neljandal üleminutil õiges kohas, suunates palli karistuslöögijärgses olukorras väravasse. Liigatabelis on Paide seitsme mängu järel teeninud kaks võitu, kolm viiki ja kaks kaotust, mis annab neile üheksa punktiga kuuenda koha. Levadia jätkab tabelis 17 punktiga teisel kohal.

JK Tallinna Kalev on tänavu võitnud kõik võõrsilmängud ning hea seeria sai jätku: Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul peetud kohtumises teeniti Tartu JK Tammeka üle 2:1 võit. Kohtumise kangelasteks kerkisid Premium liigas oma debüütväravad löönud Ramon Smirnov ja Andreas Kiivit. Kuigi avapoolaeg kulges võrdsete võimaluste taktis, oli just Kalev see, kes oma võimaluse ära kasutas. 27. minutil lõi Kalevi juhtvärava Ramon Smirnov, saates trahvikasti lähistelt palli võrku. 58. minutil lõi Tammeka poolt viigitabamuse Patrick Genro Veelma, ent Kalevi viimase sõna ütles 86. minutil palli tühja väravasse saatnud Andreas Kiivit. Kalev on tabelis 13 punktiga tõusnud kolmandale positsioonile, olles seitsme mängu järel võtnud neli võitu, ühe viigi ja kaks kaotust. Ühe mängu vähem pidanud Tammeka asub kahe viigi ja nelja kaotuse järel kahe punktiga eelviimasel positsioonil.

Head hoogu näitas ka Pärnu JK Vaprus, kes teenis koduväljakul tasavägises mängus 1:0 võidu JK Narva Transi üle. Mäng ainus tabamus sündis avapoolaja üleminutitel, kui oma karjääri esimese Premium liiga tabamuseni jõudis 17-aastane Mathias Villota. Võidu toel tõusis Vaprus tabelis viiendale positsioonile. Pärnu meeste tänavust hooaega ilmestab nende punktisaldo: seitsme mänguga on teenitud 11 punkti, sama arv punkte teeniti mullu terve hooaja lõikes. Trans paigutub kolme punktiga liigatabelis kaheksandale kohale.

Premium liiga teine voor kulmineerus Nõmme Kalju FC ja Tallinna FC Flora vahelise tulise heitlusega. Avapoolajal oli selgelt edukam Kalju: Aleksandr Volkovi 27. minuti ja German Šleini avapoolaja lisaminuti tabamustest mindi vaheajapausile kaheväravalises eduseisus. 60. minutil vähendas Flora kaotusseisu Märten Kuusk ning mängu viimases olukorras normaalaja neljandal üleminutil vormistas Sten Reinkorti värav 2:2 lõppseisu. ETV2 telemängu kohtumise parima mängija auhinna pälvis Flora poolkaitsja Hendrik Ojamaa. Flora jätkab tabelis liidripositsioonil, olles seejuures võrdsetel punktidel Levadiaga, kellega kohtutakse järgmises mänguvoorus. Kalju on seni teeninud 13 punkti ning asub neljandal real.

Premium liiga 8. vooru kohtumised peetakse laupäeval, 22. aprillil ja pühapäeval, 23. aprillil.

Premium liiga 8. voor:
22. aprill kell 19.30: JK Narva Trans – JK Tallinna Kalev, Narva Kalev-Fama staadion
23. aprill kell 12.30: Harju JK Laagri – Tartu JK Tammeka, Laagri kunstmurustaadion
23. aprill kell 14.30: Tallinna FC Flora – Tallinna FCI Levadia, Sportland Arena
23. aprill kell 17.00: FC Kuressaare – Nõmme Kalju FC, Kuressaare kunstmurustaadion
23. aprill kell 19.00: Pärnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond, Pärnu Rehepapi kunstmuruväljak