Tartu JK Tammeka pani Premium liiga üleminekumängude avakohtumises Viimsi JK paika

Tammeka mängijad tähistamas
Tammeka mängijad tähistamas — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Kolmapäeval, 29. novembril mängiti Sportland Arenal Premium liiga esimene üleminekumäng, kus Tartu JK Tammeka alistas kinda 5:0 tulemusega Viimsi JK.

Tammeka pani oma paremuse kiirelt maksma juba mängu 11. minutil, kui Ahmed Adebayo Basheri tabamusest mindi 1:0 juhtima. Viimsil tekkisid seejärel paar head šanssi värava löömiseks, ent omad võimalused jäeti kasutamata. Tammeka oli terav taas 37. minutil, kui Devid Lehteri söödust kasvatas eduseisu 2:0 Basher. Samalt tulemuselt mindi vaheajale.

Teist poolaega oli vaevalt mängitud minut, kui nurgalöögi järgsest olukorrast toimetas palli võrku Giacomo Uggeri. Kolmeväravaline eduseis Tammekat ei rahuldanud - 64. minutil sai värava kirja Tanel Tammik ning viienda tabamuse toimetas viimsilaste võrku Dominic Laaneots.

Tammeka ja Viimsi üleminekumängude korduskohtumine peetakse pühapäeval, 3. detsembril Tartus. Nagu esimese kohtumise puhul, on jalgpalliliidul ka pühapäevaks valmisolek mängu korraldamiseks nii Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul kui Tartu Annemõisa jalgpallihallis. Mängu toimumiskoht ja algusaeg sõltuvad ilmaprognoosist ning jalgpalliliit teeb need teatavaks esimesel võimalusel, hiljemalt mängueelsel päeval.

ENNE KOHTUMIST:

Sel hooajal esmakordselt ametis olevad videokohtunikud teenindavad ka Premium liiga üleminekumänge. Juhul, kui üleminekumängude korduskohtumine toimub Tartu Annemõisa jalgpallihallis, tõstab jalgpalliliit mängupaigas videokohtunike abil toimuva mängu tehnilist võimekust. Ülejäänud kolmes potentsiaalses mängupaigas – Sportland Arenal, EJLi jalgpallihallis ja Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul – on videokohtunike tööks tehnilised tingimused tagatud, kuivõrd nendel väljakutel on videokohtunike osalusega kohtumisi peetud ka varem.

Tammeka jäi Premium liigas 27 punktiga üheksandale kohale, millega edestati viimaseks jäänud Harju JK Laagrit nelja punktiga. Selle tulemusega vältis Tammeka liigast otse väljalangemist ja kindlustas koha üleminekumängudel, kus minnakse vastamisi Esiliigas hõbemedalile tõusnud Viimsi JK-ga. Viimsi saavutas Esiliigas 71 punktiga teise koha, teenides sellega võimaluse pidada Premium liiga üleminekumänge.

Premium liiga üleminekumängude järel tagab liigas järgmiseks hooajaks koha meeskond, kes lööb kahe mängu kokkuvõttes rohkem väravaid. Kui teise kohtumise järel on seis viigiline, mängitakse lisaaeg ning vajadusel penaltiseeria.