Premium liiga

toetab Chanz

Premium liigas on tänavu ametis olnud 51 erinevat kohtunikku

Voiteh Karnatsevitš
Voiteh Karnatsevitš — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Premium liiga kõiki kohtumisi teenindatakse alates käimasoleva hooaja algusest kuue kohtunikuga. Sellel aastal on liigas tegutsenud 13 erinevat väljakukohtunikku, 24 abikohtunikku ja 14 neljandat kohtunikku.

Kõige aktiivsem väljakukohtunik on seni olnud Joonas Jaanovits, kes on 23 vooruga teenindanud 11 mängu. Jaanovitsile järgnevad 10 kohtumisega Grigori Ošomkov, Karl Koppel ja Kristo Tohver. Abikohtunikest on enim mänge teenindanud Silver Kõiv, kes on väljakule astunud 14 kohtumises. 13 mängu on kirjas Riivo Stoltsil, Sten Klaasenil ja Jaan Roosil.

Neljanda kohtuniku rollis on sellel hooajal tegutsenud 25 inimest, kellest 11 on täitnud ka peakohtuniku ülesandeid. Enim on neljanda õigusemõistjana tegutsenud Paul Kask, kes on ametis olnud üheksas kohtumises.

Sellest hooajast on Premium liigas kaadri taga töötamas videokohtunikud, kes toetavad peakohtunikku otsuste langetamisel. 23 vooru jooksul on videokohtunike ruumis ametis olnud 12 video- ja 12 abivideokohtunikku. Kõige rohkem kordi on selles rollis olnud Marko Liiva, kes on hoidnud silma peal 18 mängul.

Eesti Jalgpalli Liidu kohtunike osakonna juhataja Hannes Kaasiku sõnul naudivad kohtunikud erakordselt tasavägist hooaega ja suurt publikuhuvi, mis on mõistagi nõudnud suurt pingutust. „Suur arv Premium liigaga seotud kohtunikke valmistab ainult rõõmu. Konkurents on meeldivalt tihe: oleme tippliigadesse toonud ja toomas mitmeid uusi kohtunikke. Kõik kohtunikud on näinud sel aastal nii vaimselt kui füüsiliselt kõvasti vaeva ning uue videokohtunike süsteemiga on kohanetud väga kiiresti,” ütles Kaasik.

Premium liiga 24. vooru kohtumised toimuvad 18.–20. augustini. Reedel, 18. augustil kell 19.00 kohtuvad Laagri kunstmurustaadionil Harju JK Laagri ja JK Narva Trans. Laupäeval kell 17 on Paide linnastaadionil vastamisi Paide Linnameeskond ja Tartu JK Tammeka, kell 19 pannakse pall mängu Pärnu Rannastaadionil, kus koduvõistkond Pärnu JK Vaprus võõrustab Nõmme Kalju FC-d. Pühapäeval, 20. augustil kell 14.30 ootab ees vastasseis FC Kuressaare ja Tallinna FCI Levadia vahel. Vooru viimases kohtumises lähevad Kadrioru staadionil vastamisi JK Tallinna Kalev ja Tallinna FC Flora, mängu avavile kõlab kell 18.

Vahendas, jalgpall.ee

Premium liiga

toetab Chanz