Premium liiga

toetab Chanz

Premium liigas eraldab medali- ja väljakukkumisheitlust vaid kaheksa punkti

Kalevi ja Kalju mängija
Kalevi ja Kalju mängija — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Premium liigas pronksmedalikohalist kinni hoidvat JK Tallinna Kalevit ja väljakukkumismängude positsioonil asuvat Tartu JK Tammekat lahutab tabelis kõigest kaheksa punkti.

Kui Premium liigas on mängitud ligi pool hooaega, on tabeliseis erakordselt tasavägine. Eurosarja viival 3. kohal asuval Tallinna Kalevil on koos 24 punkti. Talle järgnevad kahepunktiste vahedega Pärnu JK Vaprus, Nõmme Kalju FC ja FC Kuressaare, kes on kogunud vastavalt 22, 20 ja 18 punkti. 7.–9. kohal on võrdselt 16 punktiga Paide Linnameeskond, JK Narva Trans ja Tartu JK Tammeka.

Eesti Jalgpalli Liidu liigade arendusosakonna juhataja Veiko Soo sõnul annavad Premium liiga erakordselt tasavägisest seisust aimu tabeli teise poole ja tippude omavahelised mängud. Näiteks võitis viimasel kohal paiknev Harju JK 11. voorus toona liidrikohal asunud FCI Levadiat, praegu 9. kohta hoidev Tartu JK Tammeka on viiki mängud FC Floraga ning viimases voorus teenisid kohtadel 7–9 asuvad tiimid kaks võitu ja ühe viigi.

„Kui tihti on Premium liigas esinelik hooaja keskpaigaks teistest selgelt eraldunud, siis tänavu mitte. Statistika näitab, et tippude üleolek eeldatavalt nõrgematest on keskmiselt peaaegu kaks korda väiksem kui varem. Samuti on juba praegu eurosarja mittekuuluvad meeskonnad kogunud eurosarja tiimide vastu rohkem punkte kui mullu terve hooajaga,” selgitas Veiko Soo.

Järgmine Premium liiga voor peetakse eeloleval laupäeval ja pühapäeval. Laupäeval, 10. juunil kell 17.00 lähevad Pärnu Rannastaadionil vastamisi kohalik JK Vaprus ja Tallinna FC Flora ning kell 19.30 EJL TNTK jalgpalliväljakul Nõmme Kalju FC ja FC Kuressaare. Pühapäeval, 11. juunil kell 14.30 pannakse pall mängu Laagri kunstmurustaadionil, kui vastamisi lähevad Harju JK Laagri ja Paide Linnameeskond ning kell 17.00 A. Le Coq Arenal, kus kohtuvad Tallinna FCI Levadia ja JK Tallinna Kalev. 17. vooru viimane mäng peetakse kell 19.00 Narva Kreenholmi staadionil, kus omavahel mängivad JK Narva Trans ja Tartu JK Tammeka.

Vahendas, jalgpall.ee

Premium liiga

toetab Chanz