Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Premium liiga tähistab nädalavahetusel iseseisvumise taastamist

Lipud
Lipud — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Eesti taasiseseisvumispäevale pühendatud Premium liiga 24. vooru kohtumised mängitakse 18.–20. augustini. Pall pannakse mängu Tallinnas, Paides, Pärnus ja Kuressaares.

Vooru avab reedel Harju JK Laagri ja JK Narva Transi omavaheline heitlus. Mõlemad meeskonnad lähevad kohtumisele vastu healt emotsioonilt – Harju mängis möödunud voorus 1:1 viiki tabeliliidri Tallinna FCI Levadiaga, Trans alistas koduväljakul FC Kuressaare tulemusega 2:0. Omavahelised mängud on sel hooajal enda kasuks kallutanud Trans, kes on võitnud kohtumised koondtulemusega 4:1. Kas Harju, kes sai liigas viimati võidurõõmu maitsta juulikuu alguses, võtab järgmise koduvõidu või jätkab Trans head hoogu, selgub reedel kell 19.00 Laagri kunstmurustaadionil. Mängu peakohtunik on Martti Pukk, abikohtunikud on Jaan Roos ja Neeme Neemlaid ning neljas kohtunik on Roman Daniljuk. Videokohtunikena on ametis Kristo Külljastinen ja Sander Saga.

Laupäeval mängitakse liigas kaks kohtumist. Paide Linnameeskond võõrustab kodusel linnastaadionil Tartu JK Tammekat, kellega on sel hooajal jagatud kahes väravateta lõppenud kohtumistes viigipunktid. Sealjuures on mõlemad meeskonnad lõpetanud käesoleval hooajal enim kohtumisi viigiga – Paide 11, Tammeka 10. Kas mängitakse viiki ka kolmandat korda, selgub laupäeval kell 17.00 Paide linnastaadionil.  Mängu peakohtunik on Grigori Ošomkov, abikohtunikud on Risto Eelmaa ja Tauno Rämson ning neljas kohtunik on Karl Kena. Videokohtunikena on ametis Kevin Kaivoja ja Jaan Roos.

Päeva lõpetab Pärnu JK Vapruse ja Nõmme Kalju FC kohtumine. 23. voorus teenisid mõlemad meeskonnad punkti – Vaprus mängis võõrsil 1:1 viiki Tallinna FC Floraga, Nõmme Kalju FC jagas võõrsil omakorda punkti Tartu JK Tammekaga. Viimased omavahelised kohtumised on lõppenud 1:1 viigi ning Kalju 1:0 võiduga. Mõlemal meeskonnal on tabeliseisu vaadates oluline väljuda kohtumisest võidupunktidega, sest 23 mängu järel on nii Kaljul kui Vaprusel võrdselt 31 punkti, mis positsioneerib nad vastavalt neljandale ja viiendale kohale. Kumb väljub võitjana või jääb kohtumine viiki, selgub laupäeval kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil.  Mängu peakohtunik on Juri Frischer, abikohtunikud on Veiko Mõtsnik ja Sander Saga ning neljas kohtunik on Martti Pukk. Videokohtunikena on ametis Marko Liiva ja Petteri Schultz.

Pühapäeval mängitakse samuti kaks kohtumist. Viimases kahes voorus tühjade kätega jäänud FC Kuressaaret ootab koduväljakul ees järgmine proovikivi, kui võõrustatakse tabeliliidrit Tallinna FCI Levadiat. Omavahelised kohtumised on sel hooajal selgelt enda kasuks kallutanud Levadia, tulemustega 4:1 ja 2:0. Kas Kuressaare paneb lõpuks koduväljaku eelise maksma ning saab oma mängu käima või jätkab Levadia oma head seeriat ka Saaremaal, selgub pühapäeval kell 14.30 Kuressaare linnastaadionil. Mängu peakohtunik on Jagnar Jakobson, abikohtunikud on Maikel Mikson ja Sander Järjens ning neljas kohtunik on Paul Kask. Videokohtunikena on ametis Kristjan-Eric Lääne ning Riivo Stolts.

Vooru viimases kohtumises võtab JK Tallinna Kalev koduväljakul vastu äsja Konverentsiliigast välja kukkunud Tallinna FC Florat. Nii Kalev kui Flora lähevad eelseisvale kohtumisele vastu eelmises voorus saadud viigipunktilt. Kalev leppis 1:1 viigiga Paides, Flora mängis kodus sama tulemusega viiki Vaprusega. Mõlemad meeskonnad vajavad hädasti kohtumisest punkte. Kalevi võidu korral kindlustatakse tabelis kolmas koht, Floral tekiks šanss mööduda tabeliliidrist FCI Levadiast. Kumb meeskond jääb peale, selgub pühapäeval kell 18.00 Kadrioru staadionil. Mängu peakohtunik on Kristo Külljastinen, abikohtunikud on Petteri Schultz ja Erkko Liiv ning neljas kohtunik on Denis Nõmm. Videokohtunikena on ametis Joonas Jaanovits ja Aron Härsing.

Vahendas, jalgpall.ee

Jalgpall

toetab Chanz