Premium liiga nädalavahetus viib vastamisi Levadia ja Kalju

Kalju Vs. Levadia
Kalju Vs. Levadia — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Premium liiga 15. mänguvoor mängitakse sellel laupäeval, 27. mail ja pühapäeval 28. mail. 

Laupäeval mängitakse liigas kaks kohtumist. Kell 17.00 kõlab avavile Tartu Tamme staadionil, kus kolme viimase vooruga viis punkti teeninud Tartu JK Tammeka võõrustab saarlaste FC Kuressaaret. Tänavusel hooajal on meeskonnad sammunud eri teid. Kui Kuressaare leiab tabelist viie võidu, kahe viigi ja kuue kaotuse järel viiendalt kohalt, siis Tammeka sai alles eelmises voorus hooaja teise võidu, kui võõrsil oldi 2:1 seisuga paremad Nõmme Kalju FC-st. Kahe võidu, kuue viigi ja viie kaotuse järel ollakse tabelis praegu kaheksandal kohal. Kas Tammeka jätkab viimastes voorudes leitud head minekut või võtab Kuressaare hooaja neljanda võidu võõrsilt selgub sellel laupäeval. Mängu peakohtunik on Rasmus Maalinn, abikohtunikud on Dmitri Vinogradov ja Andrus Õun ning neljas kohtunik on Johann Kuldmäe. Videokohtunikena on ametis Karl Koppel ja Jaan Roos.

Tabeliliider Tallinna FC Flora võõrustab laupäeval kell 19.30 A. Le Coq Arenal kolmandal kohal paiknevat JK Tallinna Kalevit. Viimati kohtusid meeskonnad märtsikuu keskpaigas, mis toona lõppes FC Flora 2:0 võiduga. Kodumeeskond on püsinud kaotuseta seitse vooru järjest, millest viiel kohtumisel on oma värav puutumatuna hoitud. Suurepärases hoos olev Tallinna Kalev on punkte teeninud viis mängu järjest, millest viimane pärineb nädala sees peetud kohtumisest Paide Linnameeskonnaga. Kõnekas fakt on see, et Tallinna Kalevi selle hooajal kõik seitse võitu pärinevad võõrsilt. Kas Kalev suudab ka Florat üllatada? Mängu peakohtunik on Andrei Karhu, abikohtunikud on Neeme Neemlaid ja Aron Härsing ning neljas kohtunik on Tanel Üprus. Videokohtunikena on ametis Kristo Külljastinen ja Lauri Salei.

Pühapäeval mängitakse liigas kolm kohtumist. Tallinna FCI Levadia võtab A. Le Coq Arenal vastu kell 14.30 algavas mängus Nõmme Kalju FC. Mõlemad meeskonnad vajavad hädasti võitu. Kui kahe viimase mänguga on Levadia pidanud loovutama liidripositsiooni ning leppima viigipunktidega, siis Kalju, kes üle-eelmises voorus alistas võõrsil JK Narva Transi 2:0 jäi nädalasiseses voorus Tartu JK Tammeka hilisest väravast võiduta. Viimati kohtusid meeskonnad aprillis, ning siis oli võõrsil seisuga 1:0 võidukas Levadia. Mängu peakohtunik on Kristo Tohver, abikohtunikud on Silver Kõiv ja Sten Klaasen ning neljas kohtunik on Martti Pukk. Videokohtunikena on ametis Marko Liiva ja Petteri Schultz.

Kell 17.00 kõlab avavile Pärnu Rannastaadionil, kui suurepärases hoos olev Pärnu JK Vaprus võõrustab järjest paremasse vormi tõusvat Harju JK Laagrit. Mõlemad meeskonnad korjasid eelmises voorus viigipunkti – Vaprus mängis väravateta viiki Tallinna FCI Levadiaga ja Harju kohtumine FC Kuressaarega lõppes seisuga 1:1. Viimati kohtusid meeskonnad omavahel aprillikuu lõpus, kui Vaprus alistas võõrsil Harju JK 2:1. Kodumeeskond on vahepealse ajaga võitnud Narva Transi ja Paide Linnameeskonda, mänginud viiki FCI Levadiaga ning pidanud kaotuse vastu võtma FC Kuressaarelt ja JK Tallinna Kalevilt. Harju JK on omakorda vahepeal saanud oma hooaja esimese võidu, alistasdes FCI Levadia, mänginud viiki FC Kuressaare ja Nõmme kalju FC-ga ning võtnud vastu kaotused Tallinna FC Flora ja JK Narva Transi vastu. Mängu peakohtunik on Grigori Ošomkov, abikohtunikud on Veiko Mõtsnik ja Sandra Nigulis ning neljas kohtunik on Reelika Turi. Videokohtunikena on ametis Juri Frischer ja Egerd Pajustik. 

Eelmise vooru järel peatreenerist ilma jäänud Paide Linnameeskonda ootab ees järgmine raske kohtumine, kui koduväljakul võõrustatakse algusega kell 19.00 JK Narva Transi. Mõlemad meeskonnad vajavad väga võitu, et parandada oma positsiooni tabelis. Nii Paide kui Trans said viimati võidurõõmu maitsta maikuu alguses kui Paide alistas võõrsil FC Kuressaare ning Trans oli kodus parem Harju JK Laagrist. Omavahel kohtuti viimati hooaja avavoorus ning siis pani koduväljakul oma paremuse maksma Paide, alistades külalised 2:1. Kumb meeskond jõuab tagasi võidulainele, selgub sellel pühapäeval. Mängu peakohtunik on Kristjan-Eric Lääne, abikohtunikud on Sander Saga ja Thor Vaas ning neljas kohtunik on Jürgen Lorenz. Videokohtunikena on ametis Jagnar Jakobson ja Erkko Liiv.

Vahendas, jalgpall.ee