Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Premium liiga naaseb koondisepausilt kaaluka tabelinaabrite heitlusega

— FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Premium liiga hooaeg on jõudnud otsustava faasini ning viis vooru enne lõppu ihkab lauale alles jäänud punkte igaüks. Vooru üks põnevamaid kohtumisi on tabelinaabrite vastasseis, kui omavahel jagavad punktid JK Tallinna Kalev ja Pärnu JK Vaprus.

Vooru avapäeval, 21. oktoobril mängitakse kolm kohtumist. Kell 12.30 kõlab avavile Kadrioru staadionil, kus omavahel lähevad vastamisi tabeli kuuendal positsioonil paiknev JK Tallinna Kalev ja koht eespool olev Pärnu JK Vaprus. Kui kaks omavahelist mängu on sel hooajal kuulunud Kalevile, siis viimases kohtumises lepiti 1:1 viigiga. See, et mõlema meeskonna jaoks on tegu olulise kohtumisega, näitab tabeli punktiseis: Kalevit eraldab kolmandast kohast viis, Vaprust kaks punkti. Kumb meeskond kallutab kaalukausi enda kasuks ning heitleb pronksikohale lähemale, selgub laupäeval kell 12.30.

Mängu peakohtunik on Kristo Külljastinen, abikohtunikena on ametis Veiko Mõtsnik ja Sander Saga ning neljas kohtunik on Voiteh Karnatsevitš. Videokohtunikena on ametis Marko Liiva ja Tauno Rämson.

Kaks tundi hiljem, kell 14.30 kõlab avavile Narva Kalev-Fama staadionil, kus eelmises voorus võidulainele jõudnud JK Narva Trans võõrustab Vapruse vastu viimasel hetkel viigipunkti välja võidelnud Nõmme Kalju FC-d. Omavahelised mängud on varasemalt enda kasuks kallutanud Kalju, sealjuures ei ole Trans sel hooajal veel kordagi Kalju võrku sahistanud. Tabelis paigutub Trans seitsmendale, Kalju neljandale reale. Kas Trans võtab viimaks Kalju üle punkte, selgub juba laupäevasel mängul. 

Mängu peakohtunik on Joonas Jaanovits, abikohtunikud on Aron Härsing ja Riivo Stolts ning neljas kohtunik on Paul Kask. Videokohtunikena on ametis Kevin Kaivoja ja Risto Eelmaa.

Mängupäeva lõpetab tabeliliidri Tallinna FCI Levadia ja eelviimasel real paikneva Tartu JK Tammeka kohtumine. Hoolimata, et tabelireal asutakse erinevatel positsioonidel, on omavahelised kohtumised tänavu kulgenud võrdsel joonel – kolmest mängust kaks on lõppenud viigiga, vaid korra on kaalukausi enda kasuks kallutanud Levadia. Millise lõpplahenduse saab omavaheline neljas mäng, selgub laupäeva õhtul kell 17.00 A. Le Coq Arenal. 

Mängu peakohtunik on Tanel Üprus, abikohtunikud on Neeme Neemlaid ja Lauri Salei ning neljas kohtunik on Karl Koppel. Videokohtunikena on ametis Kristjan-Eric Lääne ja Petteri Schults.

Pühapäeval, 22. oktoobril kõlab avavile Paides ja Tallinnas. Päeva esimeses mängus võõrustab tabeli kolmandal kohal positsioneeriv Paide Linnameeskond kodusel kunstmuruväljakul tabeli kaheksandat FC Kuressaaret. Paidel on hetkel käsil kahemänguline võiduseeria, Kuressaare sai viimati võitu nautida kaks kuud tagasi. Omavahelised kohtumised on sel hooajal kuulunud kahtlemata Paidele, olles võitnud kolmest mängust kaks, seda koondtulemusega 8:2. Kas Paide võiduseeria saab jätku või lahkub Kuressaare väljakult punktidega, selgub pühapäeval kell 14.30. 

Mängu peakohtunik on Grigori Ošomkov, abikohtunikud on Jaan REoos ja Erkko Liiv ning neljas kohtunik on Martti Pukk. Videokohtunikena on ametis Rasmus Maalinn ja Sander Saga.

Voorule paneb punkti tabeli viimasel kohal paikneva Harju JK Laagri ja liidripositsiooni püüdleva Tallinna FC Flora omavaheline heitlus. Mõlema meeskonna jaoks on laual olulised punktid – Harjul on hädasti vaja vähendada vahet kolme punkti kaugusel oleva Tartu Tammekaga, Flora vajab punkte, et püsida tiitliheitluses. Võõrustav meeskond läheb eelseisvale kohtumisele vastu kaotuselt, Flora on seevastu suurepärases hoos, olles liigas kaotuseta 10 järjestikust vooru. Omavahelised mängud on väravate vahega 7:0 kallutanud külalismeeskond. Kas Harju pöörab koduväljakul kaardid enda kasuks, selgub pühapäeval kell 17.00 Laagri kunstmurustaadionil. 

Mängu peakohtunik on Juri Frischer, abikohtunikud on Silver Sepp ja Risto Eelmaa ning neljas kohtunik on Kristjan-Eric Lääne. Videokohtunikena on ametis Kristo Külljastinen ja Thor Vaas.

Jalgpall

toetab Chanz