Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Patrik Kristal liitus Paide Linnameeskonnaga

Patrik Kristal
Patrik Kristal — FOTO: Paide Linnameeskond

Paide Linnameeskond sõlmis lepingu Eesti U17 koondise talendika keskväljamehe Patrik Kristaliga, kes kahel eelmisel aastal esindas Tallinna FCI Levadiat.

Täna 16-aastasest Kristalist sai kaks hooaega tagasi, toona 14 aasta ja 245 päeva vanusena kõigi aegade noorim Eesti kõrgliigas mänginud jalgpallur, kui ta debüteeris FCI Levadia 3:0 võidumängus Tartu Tammeka üle.

Noorteklassides esindas Patrik Kristal Harju JK Laagrit ja Tallinna Kalevit, Eesti noortekoondiste eest on ta löönud 19 mänguga neli väravat.

Linnameeskonna spordidirektor Gert Kams sõnas, et Kristal on küll väga noor, ent suure arengupotentsiaaliga. “Patrik on kahtlemata üks andekamaid noori jalgpallureid, kes viimastel aastatel Eesti jalgpalliväljakutelt suurde pilti kerkinud. Näeme, et teda usaldades, tema arengut õigesti ja tasakaalukalt suunates on Patrikus väga suur potentsiaal kõrgel tasemel läbilöögi tegemiseks, seda ka Eestist väljaspool. Ta on veel väga noor mängija, kuid tal on juba täna suurel hulgal mängukogemust nii meestejalgpallis kui ka noortekoondiste kaudu rahvusvahelises jalgpallis,” kõneles Kams.

Patrik Kristal lausus lepingu allkirjastamise järel, et rõõmustab ühtviisi nii esimese profilepingu kui Ivan Stojkovici käe alla naasmise üle. “Linnameeskonnaga liitumine on mulle suur au, samuti teeb mulle suurt rõõmu see, et saan taas treenida ja mängida jälle Ivan Stoijkovici juhendamisel. Annan endast kõik, et teha kõvasti tööd ja aidata meeskonda kõigi eesmärkide püüdmisel,” ütles Kristal.

Patrik Kristali särginumbriks Linnameeskonnas saab 6.

Jalgpall

toetab Chanz