Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Paide Linnameeskond avalikustas meeskonna nimekirja kes alustavad hooaja ettevalmistust (Lisatud peatreeneri kommentaar)

Ivan Stojkovic ja Tarmo Kink
Ivan Stojkovic ja Tarmo Kink — FOTO: Paide Linnameeskond

Jõulupühad on peetud ning uus aasta vastu võetud. Algamas on jalgpallisõprade meeli erutav ning järgmisel paaril kuul mõnusat ärevust alalhoidev hooaja ettevalmistusperiood. Premium liiga meeskonnad taaskogunevad, alustavad treeningutega ja muidugi lüüakse tuurid sisse üleminekutele ja nendega seotud kuulujuttude karussellile. Linnameeskond alustab hooajaks valmistumist täna 3. jaanuaril, mil meeskond Tallinnas EJL sisehallis esimeseks treeninguks kell 14 koguneb, kirjutas Paide Linnameeskond oma kodulehel.

Möödunud hooaja lõppedes sai selgeks, et Paide särgis ei jätka Sergei Mošnikov, Kaimar Saag, Dominique Simon ja Kristjan Pelt, samuti lahkusid klubist Siim Aer, Babou Cham, Oliver Niit ja Marten Henrik Kelement. 2024. aasta esimesel treeningul saab aga näha mitmeid uusi nägusid, kellest osa Eesti jalgpalli jälgijatele vägagi tuttavad, osa põnevad tulevikutegijad.

Eile hilisõhtul kodumaal Serbias veedetud puhkuselt Eestisse naasnud Linnameeskonna peatreener Ivan Stojkovic oli enne esimest treeningut selgelt elevil ning energiline. “Puhkasin mõnusalt,” teatas ta rõõmsalt. “Väga tore oli koduseid ja sõpru näha ja pisut logeleda. Aga tõtt-öelda pean tunnistama, et tegin omajagu tööd ka, viimistlesin meie mängufilosoofiat, arenguplaane. Puhata oli siiski väga mõnus!”

Meeskonna komplekteerimise seisu kommenteerides oli Stojkovic rahulolev. “Oleme head tööd teinud,” kinnitas ta. “Henrik Ojamaa liitumise üle on mul ääretult hea meel, ma ei pea ilmselgelt eraldi seletama, miks. Aga ka uued noormängijad, kes meiega hooaega alustavad, teevad mu väga rõõmsaks, sest nagu olen kordi ja kordi rääkinud, meeldib mulle töötada noorte mängijatega, neid arendada ja aidata. Kindlasti ei ole meeskonna koosseis lõplikult paigas ja tuleb veel ette nii liitujaid kui lahkujaid. Töö käib.”

Millisele positsioonile peatreener täiendusi soovib? “Nimetaksin keskvälja, number kuue kohta. Keskkaitsesse vajame samuti lisajõudu,” nentis Stojkovic. “Gert ja juhtkond töötavad, loodan, et saame peagi headest uudistest teatada.”

Jõulude paiku teatas Linnameeskond koondiselegendi, eelnevalt FCI Levadias töötanud Tarmo Kingi palkamisest esindusmeeskonna abitreeneriks. Uue tiimiliikme lisandumisest rääkides vedas Paide loots näo naerule.

“Tarmo ei vaja kellelegi tutvustamist. Olen temaga koos töötanud, tean tema tugevusi. Me kõik teame,” rääkis peatreener. “Mul on väga hea meel, et ta meiega liitus, saime juurde teadmisi ja kogemust, mida meie meeskonnale, ennekõike ründeliinile edasi anda.”

Vastates küsimusele, kas võime Kingi tegutsemise vilju hakata nägema juba eelseisva ettevalmistusperioodi kontrollmängudes, tõusis Stojkovici näole kaval muie. “Minu mängustiil ei ole kahe hooaja vahel muutunud,” sõnas ta muheledes. “Tahame mängida palliga, hoida palli, rünnata, kus vähegi võimalik. Olen öelnud, et minu eeskuju ja autoriteet maailmas on [Brightoni peatreener Roberto] De Zerbi. See pole muutunud ja kontrollmängudes me seda ka muutma ei hakka. Ja Tarmo mõju meie ründemängule saab olema kindlasti tuntav.”

Need mängijad alustavad Paide Linnameeskonnaga treeninguid 2024. aasta Premium liiga hooajaks valmistumisel. Nimekiri ei ole lõplik ja võib muutuda nii saabujate kui lahkujate osas.

Ebrima Jarju
Mihkel Aksalu
Karl-Romet Nõmm
Mattias Sapp (Ajateenistuses)

Rando Isakar

Dehinhio Muringen
Abdul Razak Yusif
Gerdo Juhkam
Robin Kane
Joseph Saliste
Hindrek Ojamaa
Kevin Metso
Karl Mööl
Silver-Alex Kelder
Andre Frolov
Oskar Hõim
Sander Soo
Alieu Gibba
Kert Kiik
Matrix Einer
Daniel Luts
Herol Riiberg
Dimitri Jepihhin
Foday Trawally
Henrik Ojamaa
Siim Luts
Thomas Agyepong
Robi Saarma
Sten Jakob Viidas
Rafael Luts
Kristofer Piht
Bubacarr Tambedou

Jalgpall

toetab Chanz