Premium liiga

toetab Chanz

Nädalavahetuse maiuspala on Kalju – Paide kohtumine

Robi Saarma
Robi Saarma — FOTO: Albert Kerstna/Stuudio24.ee

Premium liiga 6. vooru kohtumised peetakse sellel nädalavahetusel, 8. ja 9. aprillil. Vooru maiuspala on mullu kolmanda koha pärast heidelnud Nõmme Kalju FC – Paide Linnameeskond omavaheline mõõduvõtt, kirjutab jalgpall.ee.

Laupäeval astuvad väljakule kuus meeskonda: Haju JK Laagri – JK Narva Trans, FC Kuressaare – Tallinna FC Flora ning Pärnu JK Vaprus – Tartu JK Tammeka.

Nii Harju Laagri kui Narva Trans ei ole liigas veel võiduarvet avanud, kuigi seniste kohtumiste jooksul on vastastele näidatud südikat mängu. Harju Laagri peatreener Victor Silva: “Võistkond on töötanud hästi terve treeningnädala ning loodame, et oma fännide toel teeme hea mängu.” Narva Trans abitreener Alexey Yagudin: “Harju mängib igas kohtumises hästi, eriti kodus. Kalju ja Paide nägid nende vastu palju vaeva. Valmistume selleks mänguks väga tõsiselt, proovime näidata kõiki oma parimaid omadusi ja loomulikult esimest võitu koju tuua!”

Mängu avavile kõlab Laagri kunstmurustaadionil laupäeval, 8. aprillil kell 14.30. Peakohtunik on Tanel Üprus, abikohtunikud on Petteri Schultz ja Silver Sepp, neljas kohtunik on Roman Daniljuk. Videokohtunikuna on ametis Rasmus Maalinn, abivideokohtunik on Risto Eelmaa. 

Voor jätkub Kuressaares, kus kohalik meeskond läheb vastamisi tabeliliidri Tallinna FC Floraga. Kuressaare on seniste peetud voorudega teeninud tabelisse ühe võidu, viigi ja kaks kaotust, Flora seevastu vääratas eelmises voorus Tartu JK Tammekaga vastu, kui kodumängus tuli lõpuvile kõlades vastu võtta 1:1 viik. Seda, et Kuressaare läheb kohtumisele vastu hea meelestatusega, peegeldab ka peatreener Jan Važinski mängueelsest kommentaaris: “Veel paremat motivatsiooni ja väljakutseid on keeruline leida, kui mängida koduväljakul Eesti meistriga. Keskendumine võistkondlikule mängule ja fookus 90+ minutit – see on laupäevase kohtumise võti.”

Mängu peakohtunik on Juri Frischer, abikohtunikud on Tauno Rämson ja Sander Saga, neljas kohtunik on Paul Kask. Videokohtunikuna on ametis Kristo Külljastinen, abivideokohtunik on Jaan Roos. Kuressaare – Flora omavaheline kohtumine algab Kuressaare kunstmurustaadionil laupäeval kell 17.00. 

Mängupäevale paneb punkti Pärnu JK Vaprus – Tartu JK Tammeka. Eelmises voorus pidi Vaprus vastu võtma 0:2 kaotuse JK Tallinna Kalevi vastu, mistõttu kirjutati tabelisse hooaja esimene kaotust. Tammeka omakorda tegi suurepärase 1:1 viigimängu tabeliliidri Floraga. Pärnu Vapruse abitreener Tarmo Rüütli tunnistas mängueelses kommentaaris, et tulemas on raske lahing. Tammeka peatreener Marti Pähn leidis, et viimase vooru lõpplahendus oli nende jaoks küll mõruda maiguga, aga uueks vooruks võetakse sealt kaasa sportliku viha ja soovi end veelgi enam tõestada. „Eesmärk on näidata et suudame lüüa väravaid ja mänge võita,” kinnitast ta.

Mängu peakohtunik on Kristjan – Eric Lääne, abikohtunikud on Erkko Liiv ja Lauri Salei, neljas kohtunik on Maksim Ramazanov. Videokohtunikuna on ametis Kevin Kaivoja, abivideokohtunik on Riivo Stolts. Vaprus- Tammeka kohtumine toimub laupäeval kell 19.30 Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul. 

Pühapäeval peetakse Premium liigas kaks kohtumist. Päeva avakohtumises lähevad ETV2 telemängu vahendusel vastamisi, mullu pronksimedali eest heidelnud Nõmme Kalju FC – Paide Linnameeskond. Kui Kalju hooaeg on alanud kahe võidu ja viigiga, siis Paidel on ette näidata kaks võitu, viik ja kaotus. Tabelis eraldab meeskondi vaid punkt. See, et Kalju – Paide omavahelised kohtumised on võrdsete lahing, näitab ka mullu peetud neli kohtumist, kus võidutulemused jagunesid pooleks. Kalju peatreener Kaido Koppel: “Nädalavahetusel ootab meid ees põnev mäng Paide vastu. Paneme ennast lahinguks valmis ja läheme kolme punkti järgi!” Paide Linnameeskonna abitreener Ats Sillaste: “Mäng, kus niisama kandikul ei anta midagi. Peame olema kaitses distsiplineeritud ja tugevad. Rünnakul teravad ja resultatiivsed.”

Mängu peakohtunik on Kevin Kaivoja, abikohtunikud on Jaan Roos ja Sten Klaasen, neljas kohtunik on Martti Pukk. Videokohtunikuna on ametis Joonas Jaanovits, abivideokohtunik on Aron Härsing. Kalju – Paide kohtumine toimub pühapäeval, 9. aprillil kell 14.30 Sportland Arenal.

Kuuendale voorule paneb punkti tabeli neljas, tippude seas kaarte segav JK Tallinna Kalev ning liidripostisiooni jahtiv Tallinna FCI Levadia kohtumine. Kalevil on praegu liigas hea minek – võidud on kirja saadud Harju JK Laagri ja Pärnu JK Vapruse vastu, viiki on mängitud Nõmme Kalju FC-ga ning vaid korra on vastu võetud kaotus, mis saadi kohtumises Tallinna FC Flora vastu. Levadia omakorda on alistanud Tartu JK Tammeka, JK Narva Transi ja FC Kuresaare. Viigipunktiga on lepitud vaid korra, mis saadi Pärnu JK Vapruse käest. Kalev peatreener Daniel Meijel: “Levadia kasutab ära enamus vastase eksimusi juhul, kui on kuskil ruumi – ehk nende mängijate kvaliteet on kõrge.” Levadia peatreener Curro Torres, loodab jätkata head hoogu: „Vastased on tugevad ning ootame rasket mängu. Meie plaanitud käigud peavad toimima hästi, et võtta vajalik võit!”

Mängu peakohtunik on Jagnar Jakobson, abikohtunikud on Egerd Pajustik ja Thor Vaas, neljas kohtunik on Timo Sujev. Videokohtunikuna on ametis Tanel Üprus, abivideokohtunik on Erkko Liiv. Kohtumise avavile kõlab Sportland Arenal pühapäeval kell 19.00. 

Premium liiga

toetab Chanz