Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Mis toimub? FC Flora meeskonnast lahkus neli mängijat

Henrik Ojamaa
Henrik Ojamaa — FOTO: Janek Eslon

Henrik Ojamaa, Ken Kallaste, Mihkel Järviste ja Sten Reinkort lahkusid FC Florast seoses töölepingu lõppemisega, kirjutab valitsev Eesti meister enda koduleheküljel. Klubi avaldab mängijatele tänu ja soovib neile palju edu edasisel jalgpalliteel!

16-aastaselt Inglismaale siirdunud FC Flora kasvandik, ääreründaja Henrik Ojamaa mängis klubi esindusmeeskonnas kolmel viimasel hooajal, võites selle aja jooksul kaks Eesti meistritiitlit ning aidates klubil jõuda UEFA Euroopa Konverentsiliiga alagrupiturniirile. Premium Liigas on Ojamaa nimel 86 mängu ja 21 väravat. Ründava poolkaitsja karjäär jätkub Paide Linnameeskonnas.

“Henrik Ojamaa kujunes meil üheks meeskonna liidritest, kes aitas meeskonda rasketel hetkedel. Mul on hea meel selle üle, et ta mängis siin oma parimat jalgpalli ja temast kujunes tõeline meeskonnamängija. Täname Henrikut siin veedetud aastate eest ja soovime talle edu!” ütles FC Flora spordidirektor Norbert Hurt.

“Suur tänu kōikidele FC Flora mängijatele, treeneritele, taustajōududele ning fännidele meeldejääva kolme aasta eest! Mul on väga hea meel, et sain olla osa ja anda oma panuse Flora ajalooliselt edukatele hooaegadele. Lahkun paljude vägevate mälestuste ja heade sōprade vōrra rikkamana,” sõnas Ojamaa.

FC Flora kasvandik ja varemgi pikalt klubi esindusmeeskonda kuulunud äärekaitsja Ken Kallaste kandis rohevalget särki neljal viimasel hooajal, mida kroonisid kolm Eesti meistritiitlit. Kallaste nimel on Premium Liigas 337 mängu ja 34 väravat.

“Ken on alati andnud endast kõik, võib-olla kohati rohkemgi, kui keha seda võimaldanud on. Hindame kõrgelt tema kirglikkust ja emotsiooni, mis ta meie mängu ja riietusruumi tõi. Täname Ken Kallastet siin veedetud aastate eest ja soovime talle edu edaspidiseks!” ütles Hurt.

“Otsus oli klubipoolne. Tänan nelja eduka aasta eest ja eks väljakutel näeme,” lausus Kallaste.

Tartu JK Tammeka kasvandikust keskpoolkaitsja Mihkel Järviste kuulus FC Flora koosseisu kahel viimasel hooajal ning võitis selle aja jooksul kaks Eesti meistritiitlit. Premium Liigas on tema arvel 150 mängu ja kaheksa väravat.

“Mihkel on mängija, kes seab meeskonna esikohale; mängija, keda saab usaldada ja kellele toetuda. Järgmise sammu tegemiseks vajab ta keskkonda, kus on suuremas rollis. Seetõttu näeme, et tal on mõistlik edasi liikuda. Täname Mihklit kahe siin veedetud aasta eest ja soovime talle edu!” sõnas Hurt.

“Floras oldud aeg on olnud igatpidi meeldejääv ning andnud erilisi kogemusi. Suured tänud meeskonnale, treeneritele ning kõikidele teistele klubi töötajatele, kes hoolitsesid nende kahe toreda aasta eest,” ütles Järviste.

Samuti JK Tammekast tuule tiibadesse saanud edurivimees Sten Reinkort oli FC Flora mängija kolmel viimasel aastal, kandes nii mullu kui lõppenud hooaja teisel poolel laenulepingu alusel FC Kuressaare särki. Premium Liigas on Reinkort osalenud 163 kohtumises ja kõmmutanud 40 väravat.

“Sten Reinkortil ei õnnestunud FC Flora põhiründajaks murda, mistõttu on ta kahel korral käinud laenul. Ta on kõva võitleja ja sihikindel mängijal, kes on igal treeningul andnud endast kõik. Me täname Stenni meil veedetud perioodi eest ja soovime talle edu uutes väljakutsetes,” lausus Hurt.

“Soovin tänada FC Flora treenereid, staffi, mängijaid ja fänne! Õppisin ja arenesin kogu Floras veedetud ajal väga palju ja soovin kogu klubile palju edu edaspidiseks!” ütles Reinkort

Varem andsid teada Flora keskkaitsja Henrik Pürg ja väravavaht Ingmar Krister Paplavskis, et lõpetavad mängijakarjääri.

27-aastane Pürg liitus FC Floraga 2018. aasta suvel Nõmme Kaljust. Premium Liigas kogunes tema arvele 187 mängu ja 21 väravat. Pürg võitis rohevalges särgis neljal korral Eesti meistritiitli ning kahel korral Evald Tipneri karika ja Eesti Superkarika. Eesti koondist esindas keskkaitsja 11 ametlikus maavõistluses. Lõppenud hooajal käis Pürg Premium Liigas väljakul vaid ühes mängus, sekkudes viimase vooru kohtumises Nõmme Kaljuga teisel üleminutil. Esiliigas pidas ta FC Flora U21 eest neli mängu.

“Pean karjääri lõpetama juba eelmise hooaja lõpus saadud puusavigastuse tõttu. Arstid andsid lootust veel paar aastat proovida, kuid peale taastusravi lõppu sai selgeks, et vigastus on piisavalt tõsine ning märgatavat paranemist tõenäoliselt ei tule,” selgitas Pürg mängijatee lõpetamise tagamaid.

“Oma ajale tagasi vaadates ei pea ma mitte ühegi otsuse pärast kahetsema. Mingid poisipõlve unistused täitusid. Eriti õnnelik olen Floras veedetud aja eest. Sain vähemalt enda vaatenurgast, Eesti ühe läbi aegade parima meeskonna eest mängida ning olla väga ühtehoidvas ja professionaalses kolletkiivis. Enim ilmselt jäävadki meelde need inimesed ja nendega jagatud emotsioonid,” lisas keskkaitsja. “Karjääri kõrghetkedeks on kindlasti Konverentsiliiga alagruppi pääsemine ja neli võidetud meistritiitlit. Loomulikult oli au esindada koondist ning mängida A. Le Coq Arenal oma rahva eest. Edasised plaanid on veel lahtised, küll aeg näitab.”

“Henrik Pürg täitis kandvat rolli meie kaitseliinis, kus ta peamiselt koos Märten Kuusega hoidis asjad korras. Tegu on mängijaga, kes alati seadis meeskonna esikohale ja tegi endast oleneva, et meeskonda aidata. Soovime talle klubi poolt edu edasistes ettevõtmistes! Oleme tänulikud nende meeldivate hetkede eest, mida me koos oleme saavutanud!” ütles FC Flora spordidirektor Norbert Hurt.

24-aastane Viimsi MRJK kasvandik Papvalvskis liitus FC Floraga 2015. aastal, mängides seejärel klubi U19 ja U21 meeskondades ning laenulepingu alusel FC Kuressaares ja Viljandi JK Tulevikus. Tema arvele jäid Premium Liigas 76 mängu ning kolm võidetud Eesti meistritiitlit. Premium Liigas Paplavskis tänavu väljakule ei pääsenud, Esiliigas kaitses ta FC Flora U21 väravat kuues kohtumises.

“Olen otsustanud, et lõppenud hooaeg jääb minu profikarjääris viimaseks. Viimastel aastatel on mind järjepidevalt kimbutanud erinevad vigastused, millest värskeim hoiab mind ka praegu juba mitmendat kuud platsilt eemal. Tunnen, et olukorras, kus ma olen pidevalt vigastustega kimpus, ei ole mul võimalik jalgpallurina oma potentsiaali realiseerida. Seetõttu olen raske südamega otsustanud profispordi seljataha jätta ning keskenduda enda arendamisele teistel elualadel,” rääkis Paplavskis.

“Olen Florasse kuulunud kokku kaheksa ja pool ning esindusmeeskonda seitse aastat ja puutunud selle aja jooksul kokku suurepäraste mängijate ning treeneritega. Tänan kogu Flora perekonda koosveedetud aja eest ning soovin klubile edaspidiseks palju edu! Oli au kuuluda Eesti parimasse meeskonda!” lisas ta.

“Ingmar Krister Paplavskis on alati eeskujuks olnud oma töökusega. Sihid on tal olnud kõrged ja loodame, et ta täidab oma unistused uuel valitud teel. Meil on rõõm tänada Ingmarit nende ilusate hetkede eest, mida me koos oleme kogeda saanud. Edu sulle Ingmar!” ütles FC Flora spordidirektor Norbert Hurt.

Jalgpall

toetab Chanz