Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Mark Anders Lepik valis FC Flora asemel FC Kuressaare

Mark Anders Lepik
Mark Anders Lepik — FOTO: FC Kuressaare

FC Florast laenulepinguga FC Kuressaarega liitunud ründaja Mark Anders Lepik soovis saarlaste klubiga ise liituda, et siin vajalik enesekindlus leida.

„Kuna ma olen vigastustega hädas olnud ja pole Floras sellist head mängurütmi saavutanud, siis tundus see minu jaoks kõige mõistlikum lahendus ning Kuressaare oli selle jaoks väga hea valik minu arvates,“ rääkis Mark Anders Lepik, lisades, et Kures saab kindlasti rohkem mänguaega, kirjutab FC Kuressaare oma koduleheküljel.

Küsimusele, kas tema samm oli ajendatud eelmisel aastal Kurega liitunud ja siin hea hooaja teinud Sten Reinkorti edust, vastas Lepik, et pigem mitte. „Olen tema käekäiguga kursis, aga see ei olnud minu sammu ajendiks,“ lausus ründaja.

22-aastane ründaja Mark Anders Lepik on FC Flora eest mänginud Premium liigas 79 kohtumist ja löönud 22 väravat. „Tahan Kures saavutada hea mängurütmi, aidata meeskonda võimalikult paljude väravate löömisega ja teha enda arengus ka samm edasi,“ selgitas ta.

Samas mängivad FC Flora ja FC Kuressaare väga erinevas stiilis. Mark Anders Lepik usub, et Kures tal probleeme pole, kuna on väljakul viikingile kohaselt suur võitleja. „Ma tunnen, et minu omadused saavad olema just kasuks,“ rääkis ta, lisades, et on nii füüsiliselt, kui õhuvõitluses tugev, kuid võib samas ka oma kiirusega liini taha palle rünnata.

Nüüd tuleb Mark Anders Lepikul leida eeskätt koostöö rünnakukaaslaste Sander Lahe, Mattias Männilaane ja Artjom Jermatšenkoga. „Kahe viimasega olen koos mõned mängud mänginud ja kontakti on ka varem olnud. Kujutan ette, et mul võib Lahega tulla väga hea koostöö,“ oli ründaja optimistlik.

Mark Anders Lepiku hinnangul on Kure tugevuseks meeskonnavaim. „Juba eelmine hooaeg näitas seda, et ega Kure polnud kellelegi kerge vastane,“ leidis ta. „Alati mängitakse korraliku hingestatusega ja pannakse alati sada välja. Kõik mehed on valmis võitlema oma meeskonnakaaslaste eest.“

Kui eelmisel aastal mängis FC Kuressaare Premium liigas välja klubi ajaloo aegade parima viienda koha, siis Lepik tahab seda tulemust kindlasti kaitsta ja miks ka mitte püüda neljandat kohta. „Ka karikavõit on asi, mida kindlasti püüda,“ lausus ründaja.

Mark Anders Lepiku senise karjääri üheks märksõnaks on olnud vigastused. „Mul oli see suurem jama aastaid tagasi ja pärast seda olen suurem aeg terve püsinud, kui mõned pisemad tagasilöögid välja jätta,“ lausus ta.

„Ma proovin praegu oma keha eest rohkem hoolt kanda ja mitte pöörata tähelepanu vigastustele, et see mind väga mõjutaks. Pigem olen selle enda jaoks heas mõttes ära blokeerinud.“

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et Mark Anders Lepiku näol on FC Kuressaare saanud endale selleks aastaks kaasaegse ja mitmekülgse ründaja. „Mark on hea kastis, tal on kiirus, kooralik löök ja vajalik väravavaist ning agressiivne ilma pallita. Usun, et ta kohaneb meiega probleemideta ja aitab meid palju,“ lausus ta.

Autor/allikas: fckuressaare.ee

Jalgpall

toetab Chanz