Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Levadia tõi tiimi juurde kaks leegionäri

mavretic
Foto: fcilevadia.ee

FCI Levadia on sõlminud kahe ja poole-aastase lepingu 24-aastane Sloveenia keskpoolkaitsja Til Mavretici ja 23-aastase Mali keskkaitsja Bourama Fombaga.

Viimati pallis 24-aastane Mavretic Sloveenia kõrgliigasse kuuluva Tabor Sezana ridades. Samas liigas on ta varasemalt esindanud ka NK Domžale ja ND Gorica värve. Kokku on mehel kodumaa kõrgliigas kirjas 59 mängu. Lisaks on Levadia värskel täiendusel kogemust ka Slovakkia kõrgliigast (Zemplin Michalovce särgis) ning Itaalia Serie C-st, kus ta esindas SS Monopoli 1966 tiimi, vahendab klubi kodulehekülg. 

FCI Levadia spordidirektor Tarmo Kink iseloomustas meie värsket täiendust nii: “Mavretici senisel klubil tekkisid Sloveenias finantsilised probleemid ja nii tema liitumine meiega võimalikuks sai. Tean, et ta on näiteks Mattias Käidiga Sloveenias koos pallinud. Seni on ta treeningutel hea mulje jätnud ja suudab suurt ala keskväljal katta – olla nii box to box mängija kui ka kaitsev keskpoolkaitsja.” 

23-aastane Fomba pallis viimati Valgevene kõrgliigas FK Minski ridades. Juulikuu lõpu seisuga paikneti seal 16 meeskonna konkurentsis 5. kohal ning Fomba oli 15 liigamängust väljakul käinud 13 puhul, neist 12 korral kõik 90 minutit. 

Varasemalt on 186 sentimeetrit pikk Fomba pallinud ka Ukrainas ja Rumeenias. Rumeenia kõrgliigas jõudis ta hooajal 2020/2021 Chindia Targoviste särgis kirja saada 14 mängu.

“Fomba senises koduklubis Minskis tekkisid rahalised raskused ning oli võimalus ta siia tuua. Vaatasime ta üle ning tehnilised ja inimlikud omadused tundusid meile sobivat. Nüüd on ta ligi nädal aega meiega treeninud ja valmis juba lähiajal meeskonda aitama,” kommenteeris FCI Levadia spordidirektor Tarmo Kink üleminekut. 

Jalgpall

toetab Chanz