Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Kuressaare võttis tiitlikaitsjalt olulised punktid

FC Kuressaare mängis koduväljakul 1:1 viiki tiitlikaitsja FC Levadiaga, kes jäi võitluses FC Floraga liidripositsiooni pärast ilma olulistest punktidest.

Foto: Irina Mägi

„Antud juhul arvan, et me kaotasime punkte, sest need olukorrad, mis me lõime olid piisavalt head,“ tõdes Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „On arusaadav, et kui mängid sellise meeskonnaga nagu Levadia on viik positiivne tulemus, aga kui võtta kogu mängu käik ja kogu mäng, siis minu hinnangul väärisime võitu.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises alustas Kure 29 kraadises kuumuses kohe kõrge pressinguga ja tiitlikaitsja vastu mingit aukartust ei tuntud, kuigi just Levadia oli ainus meeskond, kellelt kahel viimasel hooajal punkte pole võetud.

„Meil on plaan ja oma põhimõtted,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Tuleb anda poistele au, sest alustada sellises palavuses mängu nii agressiivselt pole lihtne. 30. minutil tunnetasin siiski, et meeskond hakkab pisut ära vajuma ja pidime järgi andma, kuigi tegutsesime jätkuvalt organiseeritult.“

Levadia asus kohtumist 15. minutil juhtima, kui Zakaria Beglarišvili sai kirja oma 11. tabamuse. Vaid viis minutit hiljem said võõrustajad viigi. Joonas Soomre andis nurgalipu juurest tsenderduse, mis jõudis Sander Laheni ja ründaja saatis ühe puutega palli õhust väravasse. See oli pikalt kuival olnud ründajale neljas järjestikune tabamus.

„Oleme Sanderiga värava põua teemal rääkinud, aga minu jaoks ei ole see probleem olnud,“ tunnistas Roman Kožuhhovski. „Tema füüsilised näitajad on väga heal tasemel, sest igas mängus jookseb ta 11 kilomeetrit ja see on väga kõrge. Ta töötab väga palju meeskonna heaks ja leidsin, et küll ka väravad tulema hakkavad. Ta ise tunnistab ka, et jalgpall on meeskonna mäng ning nüüd on ta löönud neli väravat ja iga tabamus eelmisest parem.“

Teisel poolajal käis väljakul võrdne mäng, aga 74. minutil jäid külalised vähemusse, kui väravavaht Karl Andre Vallner jooksis karistusalast välja Mattias Männilaant vea hinnaga takistama ja peakohtunik Grigori Ošomkov näitas punast kaarti.

Kuigi Kure oli lõpus enamuses, pidi siiski tegelema rohkem kaitsetööga. „See oli normaalne, sest Levadia mängib alati võidule,“ leidis Roman Kožuhhovski. „Me ei plaaninud taga istuda, aga mäng lihtsalt kujunes nii, kuigi me tahtsime ka ise seda kohtumist võita. Lihtsalt üks meeskond oli mullu meister ja tulemus 1:1 on nende jaoks negatiivne. Seepärast tegid nad kõik, et värav lüüa, mis tegi meie jaoks lõpu pisut närviliseks. Peab mehi tänama, super distsipliin, super energia ja suhtumine väljakul.“

Pealtvaatajaid: 260

FC Kuressaare – Tallinna FCI Levadia  1:1 (1:1)

Väravad: 20. Sander Laht – 15. Zakaria Beglarišvili

Hoiatused: 5. Silver Alex Kelder – 56. Artur Pikk, 78. Milan Mitrovic

Eemaldamine: 74. Karl Andre Vallner

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Märten Pajunurm, Markus Allast, Rauno Tutk, Oliver Rass, Joonas Soomre (67. Mairo Miil), Sander Seeman, Silver Alex Kelder, Sander Laht, Mattias Männilaan (86. Tristan Toomas Teeväli), Sten Reinkort.

Varus: Magnus Karofeld, Moorits Veering, Tristan Toomas Teeväli, Mairo Miil, Sten-Egert Paap, Aleksander Iljin, Rasmus Saar.

FCI Levadia: Karl Andre Vallner, Milan Mitrovic, Rasmus Peetson (53. Ilja Antonov), Maximiliano Ugge, Brent Lepistu, Marko Putincanin, Artur Pikk (64. Karl Rudolf Õigus, 74. Artur Kotenko), Ernest Agyiri, Mark Oliver Roosnupp, Zakaria Beglarišvili, Robert Kirss (46. Murad Velijev).

Varus: Artur Kotenko, Markus Jürgenson, Murad Velijev, Maksim Podholjuzin, Daniil Timofejev, Nikita Vassiljev, Patrik Kristal, Karl Rudolf Õigus, Ilja Antonov.

Peakohtunik: Grigori Ošomkov

Abikohtunikud: Silver Sepp, Lauri Salei

Neljas kohtunik: Rasmus Maalinn

Jalgpall

toetab Chanz