Karl Rudolf Õigus liitub FC Kuressaarega

Karl Rudolf Õigus
Karl Rudolf Õigus — FOTO: FCI Levadia

FCI Levadia jalgpalliklubi andis enda koduleheküljel teada,et nende 24-aastane äärepoolkaitsja Karl Rudolf Õigus liitub FC Kuressaarega.

Kuu enne Premium liiga algust liitub FCI Levadia äärepoolkaitsja Karl Rudolf Õigus FC Kuressaarega.

Karl Rudolf Õigus liitus FCI Levadiaga 2018. aastal Tartu FC Santosest. Õigus mängis FCI Levadia särgis 156 kohtumist, lõi 39 väravat ning andis 33 väravasöötu.

FCI Levadia soovib Karl Rudolf Õigusele palju edu ja kordaminekuid tema edasisel teekonnal!

Karl Rudolf Õigus kommenteeris üleminekut nii: “Tegemist on kõige raskema otsusega mu senises karjääris. Olen olnud Levadias 4.5 aastat ning tundsin, et tahan midagi teistsugust proovida. Klubis oldud aja jooksul olen kogenud hulgaliselt positiivseid emotsioone ning saanud teadmisi, mida ma ei vahetaks mitte millegi vastu. Olen ülimalt tänulik eelkõige ka nende suhete üle, mis loodud on ning loodan, et need jäävad alatiseks kestma. Eraldi tahaksin tänada klubi presidente Viktor Levadat ja Andrei Leškinit, kes minus 4.5 aastat tagasi potentsiaali nägid, minusse uskusid ning alati kõike võimaldasid, mida vaja oli. Jään klubi alati austama, pöialt hoidma ning soovin neile edu kõikides tegevustes!”

Klubi asepresident Andrei Leškin: “Tahan tänada Karl Rudolfit tema proffessionaalse suhtumise ja panuse eest klubisse. Karl Rudolfi austav, töökas ning sõbralik suhtumine on eeskujuks kõigile. Soovin talle palju edu ja jõudu tema edasisel teekonnal!”

Autor/allikas: FCI Levadia

 

FC Kuressaare kirjutas oma koduleheküljel pikemalt sellest üleminekust:

FC Kuressaare omandas Tallinna FCI Levadialt 24-aastase ründava poolkaitsja Karl Rudolf Õiguse mängijaõigused. Mehe soov on panna end proovile teistsuguses keskkonnas ja uues mängustiilis.

„Ma olin neli ja pool aastat Levadias olnud ja tundsin, et tahaks nagu midagi muud ka proovida,“ põhjendas Karl Rudolf Õigus soovi klubi vahetada. „Levadias oli ka jätkamise võimalus ja mul oli kõigiga väga hea läbisaamine, aga kui ma klubi juhtidele, treeneritele ja kaasmängijatele oma plaane avasin, siis nad mõistsid minu seisukohta ka.“

Karl Rudolf Õigus ütles, et on FC Kuressaare kohta kuulnud jalgpalliga seotud inimestelt palju head ning ka sportlikud tulemused näitavad seda, et klubi on iga aastaga kõva arengu teinud ja talle on Kure selles suhtes alati sümpaatne olnud.

Poolkaitsja sõnul usub ta, et Kure saab võistkondlikult veel paremaks ja meeskonnal õnnestub saavutada isegi parem tulemus, kui eelmisel aastal. „Arvan, et selleks on päris korralik baas laotud ning ma loodan, et saan ka oma panuse juurde anda, et veelgi tugevamad olla,“ rääkis Õigus.

Meeskonna koosseisuga ta väga hästi veel kursis pole, aga teab, et mõned tähtsad mängijad läksid ära, kuid samas on ka mitmed olulised tegijad alles jäänud. „Ma arvan, et võistkond on sama tugev ja võib-olla isegi tugevam. Paberil me küll kellelegi midagi võlgu ei jää,“ oli Karl Rudolf Õigus enesekindel.

Samas tõdes Õigus, et ta ei ole pidanud uude keskkonda ammu sulanduma, kuid annab siin endast parima. „Juttude järgi on Kuressaare kutid hästi sõbralikud ja see ei tohiks probleem olla,“ leidis ta.

FCI Levadia eest mängis Karl Rudolf Õigus mullu Premium liigas 26 kohtumist, lõi 1 värava ja andis 5 väravasöötu. Kuressaare edusse soovib ta panustada ründetegevusega, kus tahab olla võimalikult resultatiivne ja sepistada palju väravaid.

„Aga ilmselgelt algab meeskondlikus spordis kõik kaitsest,“ lausus ta. „Tahan täita oma kaitsvaid ülesandeid, kuid soovin anda rünnakul meeskonnale x faktorit juurde ja pakkuda teistsuguseid lahendusi ning võita seeläbi kõik mängud, mis tulemas on.“

Karl Rudolf Õiguse hinnangul pole ta 24-aastaselt kindlasti veel valmis mängija. „Ise arvan, et mul on väga palju ruumi areneda ning siiralt loodan, et Roman Kožuhhovski ja Igor Morozovi käe läbi ma seda saan ka teha. Nad aitavad mul näha jalgpalli teistmoodi ja ma usun, et selles mõttes on mul küll veel kõvasti potentsiaali,“ märkis ta.

„Kuna olen ründav mängija, siis kaitsemängus saab alati juurde panna ja ilmselgelt on see Kures ka väga tähtis. Aga ka rünnakul tuleks olla sihikindlam ja võtta teatud hetkedel rohkem vastutust enda peale, arenguruumi on mitmeski asjas ja kõik tuleb omal ajal.“

FCI Levadiaga võrreldes on FC Kuressaare harrastanud hoopis teistsugust mängustiili. Karl Rudolf Õiguse sõnul on see ka üks põhjus, miks Kure teda huvitas. Ta tahab näha ennast teistsuguse mängustiiliga keskkonnas.

„Kui enne olin Tartu Santoses ja siis Levadias, kus on palli valdav stiil, siis nüüd tahan olla keskkonnas, kus võib-olla minu tugevused tulevad just paremini välja,“ selgitas Õigus oma plaani.

„Ma arvan, et kindlasti on mul võimalus areneda. Seda otsustab treener kas tal on tulenevalt mängijate valikust vaja midagi muuta, aga mina annan kindlasti parima, et treeneri soove mõista ja neid platsil täita.“

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et Karl Rudolf Õiguse näol on tegu kaasaegse mängijaga. „Mulle meeldib Karli jalgpallikvaliteet, tema kiirus, võime lahendada üks-üks olukordi ja mängida väljakul erinevatel positsioonidel,“ lausus ta.

„Tean ka Karli inimlikke omadusi ja mul on väga hea meel, et saame oma meeskonda sellise mängija. Pealegi on Karl mänginud meeskonnas, kus võideldakse tiitlitele ja tal on olemas vajalik võitja mentaliteet.“

Autor/allikas FC Kuressaare