Premium liiga

toetab Chanz

Kalev tähistab sünnipäeva, Vaprus korraldab heategevusliku mängupäeva

Klavan heitluses Kauberiga
Klavan heitluses Kauberiga — FOTO: JK Tallinna Kalev

Premium liiga 27. voor toob eelseisval nädalavahetusel põnevad vastasseisud, kus väärtuslike punktide nimel asuvad heitlusesse kõik Premium liiga klubid. JK Tallinna Kalev tähistab klubi taasasutamise 21. sünnipäeva ja Pärnu JK Vaprus korraldab heategevusmängu.

Vooru avamängus võõrustab reedel, 15. septembril Tartu JK Tammeka kodusel Tamme staadionil JK Narva Transi. Eelmises voorus mängis Tammeka võõrsil FC Kuressaarega 1:1 viiki, samal ajal kui Trans võitis koduväljakul JK Tallinna Kalevit tulemusega 2:1. Viimases 20 omavahelises kohtumises on Tammeka võitnud üheksal korral, Trans on võidurõõmu saanud maitsta seitsmel korral. Viigiga on lepitud neljal korral, neist viimane leidis aset aprillikuu lõpus. Juunikuus peetud teises omavahelises kohtumises võttis Trans kodus 2:0 võidu. Kas Tammeka võtab reedel revanši, selgub kell 19.00 Tartu Tamme staadionil. Mängu peakohtunik on Kristjan-Eric Lääne, abikohtunikud on Risto Eelmaa ja Egerd Pajustik ning neljas kohtunik on Jürgen Lorenz. Videokohtunikena on ametis Juri Frischer ja Veiko Mõtsnik.

JK Tallinna Kalev tähistab laupäeval, 16. septembril taasasutatud Kalevi 21. sünnipäeva. Kalevlastele kohaselt tähistatakse sünnipäeva nendele omases meelelahutuslikus võtmes. Mängupäeval avatakse väravad kell 16.00, pidupäeva raames on kavas tegevusi nii suurtele kui väikestele ning mängupäevalt ei puudu ka üllatused.

Kalev tõusis kõrgliigasse 2007. aastal, toonasel debüüthooajal saavutati kuues koht. Vahelduva eduga on liigast langetud ja uuesti võistlustulle naasetud kolmel korral. Viimati naasti kõrgemale tasemele tagasi 2022. aasta hooajal. Alates 2007. aastast on Kalev löönud vastastele 314 väravat. Kõige suuremad võidud on tulnud tulemustega 5:0, kui alistati Pärnu JK Vaprus (2018), FC Kuressaare (2018) ja Lasnamäe FC Ajax (2007). Kalevi praegune peatreener Daniel Meijel on juhendanud sinisärke kahel korral: 2009. aastal juhendas ta meeskonda 37 mängus. Teist korda tuli Meijel ametisse 2020. aastal ja tänaseks on ta juhendanud meeskonda 103 mängus. Tänavu on Kalev tegemas oma parimat hooaega – 26. vooru järel püsitakse võitluses kolmanda koha eest.

Kell 17 kõlab avavile JK Tallinna Kalevi ja Harju JK Laagri kohtumisele. Tänavu kahest omavahelisest kohtumisest kuulub üks võit tulemusega 2:1Kalevile, teine kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Kas Kalev võtab oma hooaja esimese koduvõidu ning tõuseb tabelis kõrgemale või üllatab Harju vastaseid, selgub laupäeval kell 17.00 Kadrioru staadionil. Mängu peakohtunik on Juri Frischer, abikohtunikud on Sander Saga ja Andrus Õun ning neljas kohtunik on Jagnar Jakobson. Videokohtunikena on ametis Marko Liiva ja Thor Vaas. 

Laupäevasele mängupäevale paneb punkti Tallinna FCI Levadia ja Paide Linnameeskonna kohtumine. Levadia mängis eelmises voorus 2:2 viiki tabeliliidri Tallinna FC Floraga, Paide võttis kodus 2:0 võidu Nõmme Kalju FC üle. Omavahelised kohtumised on sel hooajal lõppenud 1:1 viigi ja Levadia 2:0 võiduga. Viimase 20 kohtumise jooksul on Levadia saanud kirja 11 võitu, Paidele kuulub viis võitu ja neljal korral on mäng lõppenud viigiga. Laupäevane võõrustav meeskond paikneb tabelis teisel kohal, olles kogunud 54 punkti – tabeliliidrist FC Florast lahutab neid kaks punkti. Paide asub 36 punktiga tabeli tihedas konkurentsis neljandal koha. Kohtumise avavile kõlab A. Le Coq Arenal laupäeval kell 19.30. Mängu peakohtunik on Kristo Tohver, abikohtunikud on Silver Kõiv ja Sten Klaasen ning neljas kohtunik on Karl Koppel. Videokohtunikena on ametis Kevin Kaivoja ja Jaan Roos. 

Pühapäevane mängupäev viib vastamisi Nõmme Kalju FC ja Tallinna FC Flora ning Pärnu JK Vapruse ja FC Kuressaare. Päeva esimeses kohtumises võtab Nõmme Kalju FC TNTK staadionil vastu Tallinna FC Flora. Mõlemad meeskonnad lähevad eelseisvale kohtumisele vastu erinevalt emotsioonilt: Kalju pidi eelmises voorus võõrsil võtma vastu kaotuse Paide Linnameeskonnalt, Flora jagas tulises derbis punkti Levadiaga. Omavahel on meeskonnad kohtunud tänavu kahel korral – kui aprilli keskpaigas jagati seisuga 2:2 viigipunkt, siis maikuus kallutas kaalukausi koduväljakul enda kasuks Flora, võttes 3:1 võidu. Milliseks kujuneb kolmas omavaheline madin, selgub pühapäeval kell 14.30 TNTK staadionil. Mängu peakohtunik on Martti Pukk, abikohtunikud on Veiko Mõtsnik ja Maikel Mikson ning neljas kohtunik on Tanel Üprus. Videokohtunikena on ametis Joonas Jaanovits ja Aron Härsing. 

Pärnu JK Vaprus ja Coolbet Eesti pühendavad pühapäevase mängu vähiravifond Kingitud Elu toetuseks. Seni seitsme korraldatud heategevusliku mängupäevaga on üheskoos 4281 külastaja ja Pärnu esindusmeeskonna 16 väravaga fondi toetuseks kogutud 24 110 eurot. Heategevuslik mängupäev toimub sel pühapäeval, 17. septembril kell 17.00, kui Pärnu Rannastaadionil võõrustatakse FC Kuressaare meeskonda. Meeskonnad lähevad kohtumisele vastu erinevalt emotsioonilt – Vaprus kordas oma hooaja suurimat võitu, kui võõrsil alistati Harju JK Laagri 4:0. Kuressaare mängis võõrsil 1:1 viiki Tammekaga. Meeskondade omavahelistes kohtumistes võttis märtsikuus 2:1 võidu Vaprus, maikuus võitis sama tulemusega Kuressaare. Mängu peakohtunik on Grigori Ošomkov, abikohtunikud on Tauno Rämson ja Erkko Liiv ning neljas kohtunik on Andrei Karhu. Videokohtunikena on ameti Jagnar Jakobson ja Sander Saga. 

 

Vahendas, jalgpall.ee

Premium liiga

toetab Chanz