Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Kaks FC Flora jalgpallurit lõpetavad mängijakarjääri

— FOTO: Kenn Rull

FC Flora keskkaitsja Henrik Pürg ja väravavaht Ingmar Krister Paplavskis andsid teada mängijakarjääri lõpetamisest.

27-aastane Pürg liitus FC Floraga 2018. aasta suvel Nõmme Kaljust. Premium Liigas kogunes tema arvele 187 mängu ja 21 väravat. Pürg võitis rohevalges särgis neljal korral Eesti meistritiitli ning kahel korral Evald Tipneri karika ja Eesti Superkarika. Eesti koondist esindas keskkaitsja 11 ametlikus maavõistluses. Lõppenud hooajal käis Pürg Premium Liigas väljakul vaid ühes mängus, sekkudes viimase vooru kohtumises Nõmme Kaljuga teisel üleminutil. Esiliigas pidas ta FC Flora U21 eest neli mängu.

“Pean karjääri lõpetama juba eelmise hooaja lõpus saadud puusavigastuse tõttu. Arstid andsid lootust veel paar aastat proovida, kuid peale taastusravi lõppu sai selgeks, et vigastus on piisavalt tõsine ning märgatavat paranemist tõenäoliselt ei tule,” selgitas Pürg mängijatee lõpetamise tagamaid.

“Oma ajale tagasi vaadates ei pea ma mitte ühegi otsuse pärast kahetsema. Mingid poisipõlve unistused täitusid. Eriti õnnelik olen Floras veedetud aja eest. Sain vähemalt enda vaatenurgast, Eesti ühe läbi aegade parima meeskonna eest mängida ning olla väga ühtehoidvas ja professionaalses kolletkiivis. Enim ilmselt jäävadki meelde need inimesed ja nendega jagatud emotsioonid,” lisas keskkaitsja. “Karjääri kõrghetkedeks on kindlasti Konverentsiliiga alagruppi pääsemine ja neli võidetud meistritiitlit. Loomulikult oli au esindada koondist ning mängida A. Le Coq Arenal oma rahva eest. Edasised plaanid on veel lahtised, küll aeg näitab.”

“Henrik Pürg täitis kandvat rolli meie kaitseliinis, kus ta peamiselt koos Märten Kuusega hoidis asjad korras. Tegu on mängijaga, kes alati seadis meeskonna esikohale ja tegi endast oleneva, et meeskonda aidata. Soovime talle klubi poolt edu edasistes ettevõtmistes! Oleme tänulikud nende meeldivate hetkede eest, mida me koos oleme saavutanud!” ütles FC Flora spordidirektor Norbert Hurt.

24-aastane Viimsi MRJK kasvandik Papvalvskis liitus FC Floraga 2015. aastal, mängides seejärel klubi U19 ja U21 meeskondades ning laenulepingu alusel FC Kuressaares ja Viljandi JK Tulevikus. Tema arvele jäid Premium Liigas 76 mängu ning kolm võidetud Eesti meistritiitlit. Premium Liigas Paplavskis tänavu väljakule ei pääsenud, Esiliigas kaitses ta FC Flora U21 väravat kuues kohtumises.

“Olen otsustanud, et lõppenud hooaeg jääb minu profikarjääris viimaseks. Viimastel aastatel on mind järjepidevalt kimbutanud erinevad vigastused, millest värskeim hoiab mind ka praegu juba mitmendat kuud platsilt eemal. Tunnen, et olukorras, kus ma olen pidevalt vigastustega kimpus, ei ole mul võimalik jalgpallurina oma potentsiaali realiseerida. Seetõttu olen raske südamega otsustanud profispordi seljataha jätta ning keskenduda enda arendamisele teistel elualadel,” rääkis Paplavskis.

“Olen Florasse kuulunud kokku kaheksa ja pool ning esindusmeeskonda seitse aastat ja puutunud selle aja jooksul kokku suurepäraste mängijate ning treeneritega. Tänan kogu Flora perekonda koosveedetud aja eest ning soovin klubile edaspidiseks palju edu! Oli au kuuluda Eesti parimasse meeskonda!” lisas ta.

“Ingmar Krister Paplavskis on alati eeskujuks olnud oma töökusega. Sihid on tal olnud kõrged ja loodame, et ta täidab oma unistused uuel valitud teel. Meil on rõõm tänada Ingmarit nende ilusate hetkede eest, mida me koos oleme kogeda saanud. Edu sulle Ingmar!” ütles FC Flora spordidirektor Norbert Hurt.

Autor/allikas: FC Flora

Jalgpall

toetab Chanz