Premium liiga

toetab Chanz

Jalgpalligalal selgub aasta parim meesjalgpallur

parimad-jalgpallurid-2022
Foto: jalgpall.ee

Eesti aasta parim meesjalgpallur selgub pühapäeval, 20. novembril Jalgpalligalal. Hääletuse käigus teenisid punkte 16 mängijat.

Parim meesjalgpallur selgitati välja Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi (EJAK) ja Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ringküsitluses, vahendab jalgpall.ee

Nii EJAKi kui ka EJLi poolt osales küsitluses 38 inimest ehk kokku 76 hääletajat, kes nimetasid oma esikolmiku: esikoht teenis 3, teine koht 2 ja kolmas koht 1 punkti. Nimetada võis kõiki Eesti kodakondsust omavaid meesjalgpallureid nende 2022. aasta soorituste põhjal ning arvesse võeti esitusi nii koondises kui ka klubijalgpalli tasandil. 

Esikolmikusse jõudsid tänavu (tähestikulises järjekorras): Henri Anier, Karol Mets ja Joonas Tamm. 

Lisaks teenisid punkte (tähestikulises järjekorras): Mihkel Aksalu, Zakaria Beglarishvili, Andre Frolov, Karl Jakob Hein, Ragnar Klavan, Mattias Käit, Rauno Sappinen, Rocco Robert Shein, Vlasiy Sinyavskiy, Markus Soomets, Sten Reinkort, Sergei Zenjov, Konstantin Vassiljev. 

Jalgpalligala toimub tänavu uuenenud formaadiga 20. novembril algusega kell 20.00 ning sissepääs on kutsetega. Otsepilti galast näeb jalgpall.ee lehel. 

Samal päeval kell 15.30 toimub Estonia kontserdisaalis esmakordselt sündmus „Eesti jalgpall tänab”, kus autasustatakse Esiliigade, II liiga, madalamate liigade, rahvajalgpalli ja rannajalgpalli parimaid, aktiivsemaid kohtunikke, parimaid staadioneid ning mitmeid teisi. 20. novembril kell 12.00 toimub Estonia kontserdisaalis noorte hooaja lõpetamine. 

Premium liiga

toetab Chanz