Hilised väravad löönud United ja Kalev leppisid omavahel viiki, Levadia alistas kindlalt lähima jälitaja

Tallinna FCI Levadia äärekaitsja Edgar Tur (vasakul) ja Nõmme Kalju keskkaitsja Maksim Podholjuzin (paremal) — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

A. Le Coq Premium liiga 25. voor jätkus pühapäeval kahe kohtumisega. Esimeses mängisid FC Nõmme United ja JK Tallinna Kalev 1:1 viiki ning teises võttis FCI Levadia kindla 3:0 võidu Nõmme Kalju FC üle.

Mängu esimene olukord tekkis ligi veerandtunnise mängu järel, kui kodumeeskond oli lähedal mänguskoori avamisele. Unitedi äärekaitsja Sacha Martinez leidis läbisööduga Ousmane Ceesay, kelle madal löök läks napilt tagumisest postist mööda. 21. minutil oli pall Unitedi varavas, kui Ramon Smirnov leidis täpse kauglöögiga üles parema allnurga, kuid väravalööjale söödu andnud Taavi Jürisoo oli eelnevalt suluseisus, mistõttu tabamus ei lugenud. 24. minutil oli Unitedil taas suurepärane šanss mängu juhtima asuda, kuid Kalevi väravavaht Oskari Forsman tegi üks-ühele olukorras Murad Velijevi vastu suurepärase tõrje. 38. minutil oli taas võimalus Ceesayl, kui Henri Leoke riputas paremalt poolt tsenderduse karistusalasse, aga Unitedi ründaja suunas palli peaga üle värava. Poolaja lõpus oli võimalus ka Jakub Lukal, kes pääses tagapostist peaga suunama Martineze paremalt äärelt tulnud nurgalööki, aga tema üritus läks napilt väravast mööda.

Teise poolaja esimene ohtlik löögiüritus tuli külalistelt, kui endine Unitedi mängumees Aleksander Švedovski sahistas valelt poolt kodumeeskonna küljevõrku. 58. minutil oli ohtlik taas United, kui Bruno Vain sai karistusalas loögile, kuid taas sekkus Forsman, kes tõrjus Vainu madala löögi. 77. minutil oli Kalev sentimeetrite kaugusel kohtumise avaväravast, kui Švedovski tabas karistusala tagant Unitedi värava latti. Seejärel nõelas aga United vastu, kui Oleksandr Musolitin lõi kaugelt peale ning Taijo Teniste jalast rikošeti vötnud löök maandus Kalevi väravas. 85. minutil tabas Kalev teist korda latti, kui Stanislav Baranovi löök vasakult poolt karistusala tagant ragistas Unitedi värava raami. 89. minutil jäi Kalev vähemusse, kui Vadim Mihhailov sai teise kollase kaardi. Kolmandal üleminutil suutis Kalev siski viigivarava välja võidelda, kui Ismael Garcia rikošetist sündinud Aaro Toivoneni debüütvärav tõi külalistele viigipunkti.

Premium liiga suveräänne liider Tallinna Levadia noppis lähima konkurendi Nõmme Kalju vastu kindla 3:0 võidu. Juba õige pea võib graveerimismasinale kuuma anda, sest tiitli saatus on selge.

Tallinna FCI Levadia - Nõmme Kalju FC 3:0 (20. Robert Kirss, 65. Mihkel Ainsalu, 67. Mark Oliver Roosnupp)