Premium liiga

toetab Chanz

Flora ja Trans jõuavad nädalavahetusel võõrsilmängudes märgilise tähiseni

JK Narva Trans
JK Narva Trans — FOTO: JK Narva Trans Facebook

Premium liiga on jõudnud 30. mänguvooruni, mis täiendab kahe meeskonna ajalooraamatuid olulise tähisega: Florat ja Transi ootab ees 1000. mäng Eesti kõrgliigas. Hooaja lõpusirgel jätkub põnevust küllaga, sest tabelis on neli paari võrdsetel punktidel tabelinaabreid.

Vooru avamängus jagavad omavahel olulisi punkte Harju JK Laagri ja Nõmme Kalju FC. Tabeli viimasel real paiknev Harju JK läheb jahtima oma esimest võitu Kalju üle: maikuus lepiti küll 1:1 viiki, ent ülejäänud kahes mängus on tulnud tunnistada vastase üheväravalist paremust. Punkte on Harju JK-l vaja hädasti ning oma positsiooni parandamiseks tuleb järgmistes voorudes näidata häid tulemusi. Samas olukorras on ka Kalju, kes paikneb kolmandal real ning on võrdsetel punktidel oma lähima jälitaja Pärnu JK Vaprusega.

Samal päeval kohtuvad omavahel ka Tartu JK Tammeka ja Paide Linnameeskond, kelle selle hooaja omavaheliste mängude tulemused on olnud väga eriilmelised: märtsis ja mais toimunud kohtumistes jäid väravad löömata, augustikuus lõid meeskonnad Paide võidumängus kahe peale kokku üheksa väravat. Käimasoleva nädala alguses veel kolmandal kohal paiknenud Paide kukkus nädalasisese vooru järel kuuendale kohale, seejuures ollakse viiendaga võrdsetel punktidel ning kolmas ja neljas jäävad kolme punkti kaugusele. Tammeka paikneb üleminekumängudele viival eelviimasel kohal, turvaline kaheksas koht jääb kaheksa punkti kaugusele.

Pühapäevase, 1. oktoobri mängupäeva avab FC Kuressaare ja JK Tallinna Kalevi vastasseis. Kuigi liigatabeli seis paigutab soosikukoorma Kalevi õlule – tallinlased on 39 punktiga viiendad ja Kuressaare 32 silmaga seitsmes –, on omavahelistes mängudes sel hooajal edu saatnud Kuressaaret. Igas mängus on seejuures löödud vähemalt kolm väravat: aprillis ja juulis teenis Kuressaare vastavalt 3:0 ja 3:1 võidud, maikuus päästis Foday Trawally Kalevile 2:1 võidu.

Pühapäevane mängupäev jätkub Pärnus, kus Pärnu JK Vaprus võõrustab juubelihõngulises vastasseisus liidrikohta ihkavat Tallinna FC Florat. Juulikuus 1:1 viigiga võõrsil valitsevale meistrile kandadele astunud Vaprus loodab Flora vastu punkte teenida ka kodustaadionil, sest kahtlemata soovitakse tabelis mööduda kolmandal kohal asuvast Nõmme Kaljust, kellega ollakse võrdsetel punktidel. Flora ei saa seejuures järelejäänud seitsmes voorus endale punktikaotuseid lubada: tabeliliidri Levadiaga ollakse küll võrdsetel punktidel, ent omavaheliste mängude saldoga jäädakse teisele reale.

30. voorule paneb punkti Tallinna FCI Levadia ja JK Narva Transi vastasseis. Selle hooaja omavahelistes mängudes on Levadia oma puuri puutumatuna hoidnud ning tabelisse kirja saanud maksimaalsed üheksa punkti. Tallinna meeskonna jaoks on oluline kirja saada ka neljas võit, et kindlustada oma positsiooni tabeli tipus. Septembrikuud võidukalt alustanud, ent seejärel kolme kaotusega leppima pidanud Trans soovib kahtlemata uuele kuule võidukalt vastu minna ning teenida oma 1000. mängus punktilisa, mille toel tabelis kaheksandalt kohalt kerkida ning vahet lähima jälitaja Tammekaga kasvatada.

Premium liiga

toetab Chanz