Premium liiga

toetab Chanz

Ettearvamatus mängus kohtuvad liider ja punane latern, pronksiheitluses jagub põnevust

Harju - Levadia
Harju - Levadia — FOTO: Jana Pipar

Nädalasisene Premium liiga 29. voor pakub jalgpallisõpradele hulga põnevaid vastasseise: tabeliliider Levadia kohtub neile ühe senise hooaja kahest kaotusest põhjustanud Harju JK-ga, elevust on küllaga ka pronksmedalile pretendeerivate meeskondade mängude seas.

Voor algab teisipäeval, 26. septembril mis viib vastamisi FC Kuressaare ja Nõmme Kalju FC. Meeskondade selle hooaja omavahelised mängud on lõppenud ühepoolsete võitudega: kevadel teenis 2:0 võidu Kuressaare, juunikuine vastasseis lõppes sama skooriga Kalju kasuks ning augustis peetud kohtumise võitis Tallinna meeskond 4:1. Kuigi pingereas paiknevad meeskonnad tabeli eri pooltes – Kalju on neljas ning Kuressaare seitsmes –, lahutab meeskondi vaid seitse punkti. Võidu korral on Kaljul seega võimalik murda esikolmikusse, Kuressaare kahandaks kolme lisapunktiga vahe tabeli kuuendaga minimaalseks.

Teisipäevase mängupäeva teine kohtumine viib vastamisi tabeli esimese Tallinna FCI Levadia ja viimase Harju JK Laagri. Tabeliseisule vastavat jõudude vahekorda ilmestab aga vaid üks meeskondade senistest omavahelistest kohtumistest: aprillikuus teenis tabeliliider Levadia 6:1 võidu. Tänu kuu aega hiljem toimunud kohtumisele on aga Harju JK üks kahest meeskonnast, kes on sel hooajal suutnud Levadiat võita: meeskond seljatas teisel poolajal 0:1 kaotusseisu ning mängu seitsmendal üleminutil löödi 2:1 võiduvärav. Üheväravalisele võidule oli tabeli punane latern lähedal ka augustikuus, ent Levadia päästis kuuendal üleminutil viigipunkti.

Kolmapäevane, 27. septembri mängupäev saab avapaugu JK Tallinna Kalevi ja Paide Linnameeskonna vastasseisuga, mis tõotab tulla selle vooru üks tasavägisemaid kohtumisi. Nimelt on kaks selle hooaja omavahelist mängu lõppenud 1:1 viigiga, kusjuures mõlemal juhul sündisid tabamused teisel poolajal. Tasavägine oli ka aprillikuine omavaheline vastasseis, kus Kalevile tõi 1:0 võidu Ats Purje 40. mänguminuti tabamus. Eesolevas kohtumises laual olevad punktid on kaalukad mõlema meeskonna jaoks. Paide paikneb 39 punktiga kolmandal real, ent sama arv punkte on ka kahel lähimal jälitajal. Sellele kolmikule järgnebki Kalev, kelle arvel on 36 punkti ning võidu toel naaseks meeskond medaliheitlusesse.

Vooru eelviimane kohtumine viib omavahel vastamisi Tartu JK Tammeka ja Tallinna FC Flora. Tammeka sai möödunud nädalavahetusel viimase pooleteise kuu teise valusa kaotuse, kui kohtumine tabeli neljanda Nõmme Kaljuga lõppes seisuga 1:4. Keeruliseks tõotab kujuneda ka selle vooru mäng, sest viimases kolmes kohtumises valitseva meistri vastu on Tammeka punktidest ilma jäänud. Küll aga läksid punktid jagamisele aprillis, kui tartlased olid võõrsil väga lähedal võidule, ent Sergei Zenjov tõi üleminutitel tabloole 1:1 viigi. Hiljuti liidrikoha Levadiale kaotanud Flora jaoks on hooaja lõpusirgel võidupunktid eriti kaalukad, ent punktilisa vajab ka Tammeka, sest hetkel paiknetakse üleminekumängudele viival eelviimasel real.

Samal ajal pannakse pall mängu ka Pärnus, kui Pärnu JK Vaprus võõrustab JK Narva Transi. Kodumeeskond ei ole kolmapäevasele vastasele tänavu võimalustki andnud: aprillis teeniti 1:0 võit, maikuus 2:0 võit ning juulikuus löödi Transile neli vastuseta väravat. Sel hooajal võimsat minekut näitav Vaprus püsib ka medalikursil: hetkel paikneb meeskond viiendal kohal, ent on võrdsetel punktidel nii tabeli kolmanda kui neljanda meeskonnaga. Kuigi Trans paikneb tabelis kaheksandal real, on neilgi hea võimalus oma kohta oluliselt parandada, sest näiteks kolmandal kohal asuvast Paidest lahutab neid vaid seitse punkti.

Premium liiga

toetab Chanz