Premium liiga

toetab Chanz

ESIMENE RING LÄBI: FC FIora jätkab täiseduga

Premium liigas on mängitud üheksa vooru, ehk esimene ring neljast on läbi. Vaatame otsa statistikale ning küsime peatreenerilt, kuidas läinud on ja mis seisus meeskond tegelikult on.

Foto: Brit Maria Tael

Autor/aIIkas: FC FIora

 

FC Flora esindusvõistkond läbis esimese ringi täiseduga – üheksast mängust kõik võidud. Lisaks sellele on endale lastud lüüa üheksa mängu jooksul kõigest kolm väravat, mis on 0.33 väravat mängus ja ise löödi 25 väravat, mis on 2,7 väravat mängus. Mõlema statistikaga ollakse hetkel liiga parim.

“Tulemusi vaadates peame kindlasti rahul olema. Nagu ikka, hooaja algus ei olnud mänguliselt ehk kõige sujuvam, aga mida mäng edasi, seda parema hingamise oleme leinud. Sellele aitab loomulikult kaasa mängude võitmine, sest see seob meeskonda kõige paremini tervikuks,” sõnas Jürgen Henn.

Pärast mitmete põhimeeste lahkujate näol tekkis meedias küsimusi – “Kuidas Flora uuel hooajal hakkama saab ning kes tõusevad liidriteks?” Floras on alati olnud nii, et kui keegi ära langeb või teeb sammu edasi, tuleb uus mängija ja tavaliselt saab hakkama.

“Ma ütleks, et lisaks Ojamaale ja Vassiljevile on Alliku tõusnud üheks liidriks just mänguliselt. Samas pea kõik mängijad on pidanud natukene rohkem liidriomadusi välja näitama, sest kaotasime kolm olulist mängijat hooaegade vahel ja neid oleme just selle tõttu suutnud hästi asendada. Näiteks kõik ründavad mängijad on hetkel väravatesse suhteliselt võrdselt panustanud,” ütles Henn rahulolevalt.

Kui meeskond võtab üheksast mängust üheksa võitu, endale praktiliselt väravaid ei lase ning lööb ise keskmiselt pea kol väravat mängus, võib tunduda, et kõik on hästi. Suurespildis pigem ongi, aga kindlasti on igal võistkonnal alati omad mured.

“Murekohtadest otseselt ei tahaks rääkida, aga igal juhul peame olema valmis töötama selle edu kaitsmise nimel, mille oleme kätte võidelnud – konkurendid ei maga. Mängitud on alles nii vähe ning palju võrdseid mänge ootab veel ees,” ütles peatreener Henn. 

Alati on meeskonnas mängija või mängijad, kes mingi perioodis esile tõusevad ja kelle toel jõutakse kaugemale. Kes on olnud Floras need mängijad esimesel ringil?

“Individuaalselt tooksin taaskord välja Alliku, kellest on tipuründjana saanud meie mängu oluline lüli, kes panustab võrdselt nii kaitses kui rünnakul. Noortest on järjest rohkem vastutust võtmas Kuraksin ja Šapovalov, kes on saanud kogemusi just suurtes mängudes ja nendes usalsusväärsust tõestanud.”

“Meeskondlikult oleme arenenud ma arvan igas elemendis, sest naturaalselt on hooaja algus veel natukene rabe ja mängijad alles otsivad kokkumängu. Sellel aastal mõjutas meie natukene konarlik hooaja ettevalmistus samuti seda,” lõpetas Henn. 

FIora tulemused:

Tartu JK Tammeka 0-4 FC Flora
FC Flora 7-1 JK Tallinna Kalev
Paide LM 1-2 FC Flora
Nõmme Kalju 1-2 FC Flora
FC Flora 1-0 JK Narva Trans
FC Flora 2-0 JK Legion
FC Kuressaare 0-3 FC Flora
Pärnu Vaprus 0-2 FC Flora
FC Flora 2-0 FCI Levadia

Premium liiga

toetab Chanz