Premium liiga

toetab Chanz

Eesti jalgpallikohtunikud valmistuvad algavaks hooajaks Küprosel

Jalgpallikohtunikud Küprosel
Jalgpallikohtunikud Küprosel — FOTO: jalgpall.ee

Eesti tippkohtunikud valmistuvad peagi algavaks koduseks klubijalgpallihooajaks traditsioonilisel hooajaeelsel seminaril, mis toimub teist aastat järjest Küprosel.

19.–23. veebruarini Paphosel toimuval seminaril osaleb kokku 38 Premium liiga ja Premium liiga arengugrupi kohtunikku. Õigusemõistjaid ootavad viie päeva pikkusel seminaril ees loengud, ühised treeningud ja füüsilised testid, vahendab jalgpall.ee

Hooajaeelsel seminaril jagab kohtunikele teadmisi viis instruktorit: EJLi kohtunike osakonna juhataja Hannes Kaasik, kohtunike komisjoni esimees Eduard Rõžov, kohtunike komisjoni liikmed Hannes Reinvald ja Uno Tutk ning EJLi kohtunike koolitusjuht Ain Alev. Kehalise ettevalmistuse valdkonnas jagab teadmisi Premium liiga abikohtunik ja kohtunike kehalise ettevalmistuse instruktor Maikel Mikson. 

“Nii nagu võistkonnad korraldavad hooajaeelseid laagreid, teeme seda ka meie,” rääkis Reinvald. “Välisseminar annab meile hea keskkonnavahetuse ja saame täielikult keskenduda seminari teoreetilistele ja praktilistele eesmärkidele. Seminar annab vajaliku häälestuse algavaks hooajaks, mis ka kohtunike jaoks saab olema küllaltki intensiivne,” selgitas Reinvald. 

Kodune klubijalgpalli hooaeg saab nii võistkondade kui ka kohtunike jaoks avapaugu 26. veebruaril toimuva meeste Superkarikafinaaliga. 

Premium liiga

toetab Chanz