Andre Frolovist sai Premium liigas enim väljakul käinud mängija

Andre Frolov
Andre Frolov — FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Täna, 21. septembril sai Andre Frolovist läbi aegade enim A. Le Coq Premium liigas väljakul käinud mängija. Ta on kõrgliigas kokku väljakule astunud 518 kohtumises.

Frolov tõusis senise rekordiomaniku Andrei Kalimulliniga samale pulgale 14. septembril, kui sekkus vahetusest Paide Linnameeskonna kohtumises FC Nõmme Unitediga. Tänases liigamängus FC Kuressaarega ületas ta 2017. aastast Kalimullinile kuulunud 517-mängulise rekordi.

Frolov teeb praegu Eesti kõrgliigas 19. hooaega. Kogenud mängija tegi debüüdi Tallinna FC Flora särgis 2005. aasta septembri kohtumises Tallinna JK Dünamoga, kui sekkus 31. minutil vahetusest ning lõi neli minutit enne normaalaja lõppu ka debüütvärava. Tänase, rekordiomaniku tiitli toonud kohtumise eel oli Frolov Premium liigas platsil veetnud 38 359 mänguminutit, mille jooksul on ta vastaste väravavõrgud sahisema pannud 70 korral.

Frolovi kõige resultatiivsem hooaeg kõrgliigas oli 2012. aastal, kui ta lõi Flora särgis 10 väravat. Karjääri kiireima värava lõi ta oma praeguse koduklubi Paide eest 2019. aasta mais, kui pani 3:0 võidumängus JK Tallinna Kalevi üle võrgu sahisema juba 40. sekundil.

Frolov on kõrgliigas lisaks Florale ja Paidele esindanud ka Valga FC Warriori (2006) ja Viljandi JK Tulevikku (2008). Frolov tuli Floraga kolmel korral Eesti meistriks, lisaks on ta Flora ja Paide särgis tõstnud neljal korral pea kohale Evald Tipneri karika ja viiel korral Superkarika.

Lisaks Premium liigale on Frolov enim kõrgliigas platsil käinud mängija ka Paide Linnameeskonna arvestuses – alates 2017. aastast on ta Järvamaa klubi esindanud 244 kohtumises.