Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Ametlik! Soome jalgpallilegend Teemu Tainio ühineb Tallinna Kalevi esindusmeeskonnaga

Teemu Tainio
Teemu Tainio — FOTO: Jalgpalliklubi Tallinna Kalev

Tallinna Kalevi jalgpalliklubi annab teada, et esindusvõistkonna treenerite tiimiga liitub Soome jalgpallilegend Teemu Tainio, kellest saab Kalevi Premium liiga meeskonna abitreener. Teemu saabus Eestisse eile ning osales samal päeval oma esimesel treeningul meeskonnaga.

Spordidirektor Joel Lindpere sõnas: “Teemu toob Eesti liigasse ja Kalevi meeskonnale kogemust, mida vajame. Olles töötanud temaga koos nii mängijana, kui ka juba klubide vaheliselt spordidirektorina, kus ta on olnud peatreener, siis mul väga hea meel, et saime tähtsal hooajal tuua sellise profiiliga inimese Eesti jalgpalli. Kindlasti on meie noortel temalt palju õppida, mis on meie peamine eesmärk.”

Teemu Tainio: “Olen väga õnnelik, et saan Kaleviga ühineda ja olla abiks sel tähtsal hooajal. Arvestades, et klubis on ees juba tuttavad nii Joel Lindpere, Ragnar Klavani, kui ka Ats Purje näol ning Soome liigast tuttavad mängumehed Onni ja Oskari, siis usun, et meie koostöö saab olema väga tõhus ja efektiivne. Olles aastaid olnud Soome kõrgliigaklubi peatreener ja saavutanud väikese klubiga edu, siis näen Kalevis juba tuttavaid väljakutseid ja võimalusi.”

Mängijana on Teemu esindanud selliseid nimekaid klubisid nagu Tottenham Hotspur, Ajax Amsterdam, Auxerre, New York Red Bulls, Sunderland, Birmingham City, Haka ja HJK. Soome A-koondise eest on ta pidanud 64 mängu ning löönud 6 väravat.


Treenerina on Teemu varem tööd teinud Soome võistkonna KLUBI 04 ja HAKA abitreenerina. Viimati töötas ta Küprose võistkonna AEL Limassol juures.


Tallinna Kalevi esindusmeeskonna peatreeneriks on Daniel Meijel, teda abistavad Teemu Tainio ja mängiv abitreener Ats Purje. Väravavahtide treener on Oskari Forsman, füsioterapeut Laura Ernits, spordipsühholoog Laur Nurkse ning fitness treener Ilo Rihvk.

Jalgpall

toetab Chanz