Premium liiga

toetab Chanz

Aleksandr Šapovalov sõlmis Floraga 3-aastase lepingu

 Foto: Janek Eslon

 

Varasemalt Flora noortevõistkondade eest mänginud ning nüüd hiljuti Flora esindusvõistkonna juures testimisel viibinud Aleksandr Šapovalov sõlmis klubiga 3-aastase lepingu. Ründaja hakkab kandma särki number 11.

18-aastane Aleksandr on Flora U21 võistkonna eest väljakul käinud 36. Korral ning löönud 39 väravat. Ta tegi Esiliigas debüüdi juba 2018. aastal ning pärast edukat Flora U21 mängimist kutsuti talendikas ründaja Saksamaale. Freiburg sõlmis mängijaga lepingu ning Šapovalov liitus Freiburgi U17 võistkonnaga.

Mängija naases pärast pandeemia algust tagasi kodumaale ning liitus TJK Legioniga, kus ta tegi ka Premium liiga debüüdi. Ründeässal on Premium liigas kirjas 28 mängu, 11 väravat ja kolm väravasöötu. 2022. aasta hooaja ettevalmistust alustas mängija Floraga, mis oli temale justkui testimisperiood, mis lõppes hästi – mängija sõlmis klubiga 3-aastase lepingu.

“Tunnen ennast Floras hästi ning mulle meeldib siin meeskonnas kõik – trennid ja meeskonnakaaslased. Loodan, et saan FC Floras palju õppida,” ütles Aleksandr Šapovalov.

“Olen varasemalt juba mänginud FC Flora duubli eest ning osad asjad on juba tuttavad – alati on tore naasta sinna, kus oled varem olnud,” lisas ründaja.

“Minu ja Flora eesmärgid on samad – võita kõik võimalikud tiitlid ja mängida Euroopas hästi,” ütles Šapovalov lõpetuseks.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: “Aleksandr Šapovaloviga me oleme varem koostööd teinud, kui ta meil FC Flora U21 meeskonnas mängis. Teame tema tugevusi, teame, et tegemist on väravalööjaga, teame ka millega tuleb tööd teha. Testiperiood näitas meile, et ta on persoonina küpsenud ja valmis jalgpallurina järgmist sammu astuma. Usume, et ta on heas keskkonnas ja meile heaks täienduseks.”

Premium liiga

toetab Chanz