Premium liiga V voor tõi uue liidri

5. Vooru mängud tõid Premium liiga tabelis muutusi. Viienda vooru avamängus olid vastamisi JK Tallinna Kalev ja uustulnuk JK Legion. Peakohtuniku ränk eksimus mängu 86. minutil tõi Kalevi kasuks penalti, mille Marek Kaljumäe realiseeris. Kohtunik määras olematust puutest vea ja määras lisaks punase kaardi "vea teinud" Artjom Artjuninile. 1-0 ka mäng lõppes ja Tallinna Kalevile oli see ühtlasi selle hooaja teiseks võiduks. JK Legionile oli see teine napp 0-1 kaotus järjest. Tartu Tammekal ei tule kuidagi mängud välja enda masti meeskondade vastu. Koduväljakul tuli teine kaotus järjest, kui hiljuti kaotati Kalevile 0-2, siis selles voorus jäädi 1-2 alla heas hoos olevale FC Kuressaarele. Kuressaare väravad lõid Otto-Robert Lipp 13' ja Joonas Soomre 61' minutil. Tammeka ainsa värava lõi Mart Paul Preiman 90+2' minutil. Nõmme Kalju ja Tallinna FCI Levadia suure duelli võitis kodus mänginud Kalju. Võimalusi oli mõlemale poolele, aga realiseerida suutis täna paremini Nõmme meeskond. 20. minutil viis Igor Subbotin 1-0 juhtima ja teisel poolajal (56' minutil) suurendas Ivan Lobay seisu 2-0 peale. Sellise seisuga ka mäng lõppes. Eriti kehvalt on see hooaeg alanud piirilinna klubi Narva Transi jaoks. Täna saadi juba neljas kaotus tabeli. Alla jäädi külla sõitnud Viljandi Tulevikule 0-2. Mänguskoori eest hoolitses kahe tabava penaltiga Pavel Marin (18', 49'). Vooru viimases mängus tulid väljakule Paide Linnameeskond ja FC Flora. 20' minuti Rauno Sappineni tabamusest läks Flora 1-0 kohtumist juhtima. Mõlemapoolsete võimalustega avapoolajale tõmbas joone alla aga Siim Luts, kes viigistas mänguseisu teisel lisaminutil. Teine poolaeg ei erinenud väga esimesest, mõlemad meeskonnad üritasid ja olid omad poolvõimalused . Kuniks oma mängu teise väravani jõudis Rauno Sappinen (73'). Kuna Paide viigiväravat ei suutnud mängu 90 ndaks minutiks lüüa, toodi esimesel üleminutil nurgalöögi olukorraks vastase kasti ka väravavaht Mait Toom. Nurgalöök aga ei õnnestunud ja Flora sai palli kiirelt ette lüüa, kus kaitsja eksimuse kasutas Konstantin Vassiljev ära ja lõi palli tühja värava (90+2'), ning vormistas sellega ühtlasi 3-1 võidu Florale. Tabeli seis peale 5. Vooru   Järgmised mängud on kavas juba nädalavahetusel 06-07.06