Võidukarika viivad auhinnatseremooniale turniiri saadikud Tammik ja Lillemäe

Lisette Tammik ja Mari Liis Lillemäe koduse finaalturniiri loosiüritusel.
Lisette Tammik ja Mari Liis Lillemäe koduse finaalturniiri loosiüritusel. — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Täna, 26. mail selgub neidude U17 vanuseklassi Euroopa meister, kui A. Le Coq Arenal toimuvas finaalis lähevad vastamisi Hispaania ja Prantsusmaa. Otsustava kohtumise järel viivad auhinnatseremooniale karika finaalturniiri saadikud Lisette Tammik ja Mari Liis Lillemäe.

Igapäevaselt Tallinna FC Floras pallivad Eesti naiste koondise mängijad Lisette Tammik ja Mari Liis Lillemäe viisid finaalturniiri saadikutena läbi 13. aprillil toimunud loosimise, mille käigus selgusid turniiri alagruppide koosseisud. Lisaks on nad osalenud turniiri meediaüritusel, olnud suhtluses UEFA-ga, elanud kaasa mängudele tribüünidel, löönud kaasa turniiri võõrustajalinnu Tallinnat, Tartut ja Võrut tutvustavas videos ja teinud veel jooksvaid ülesandeid. Tänaõhtuse kohtumise järel viivad Tammik ja Lillemäe võidukarika staadionil toimuvale auhinnatseremooniale, kus selle annab võitjatele üle UEFA naiste jalgpalli juht Nadine Kessler.

„On olnud meeldejääv turniir ning finaali on jõudnud kaks väga tugevat naiskonda,” ütles Tammik. „Kutsun kõiki tribüünidele kaasa elama ja nautima Euroopa tippjalgpalli. Ees on ootamas põnev lahing, mille lõppedes on au anda üle Euroopa meistrivõistluste karikas!”

Neidude U17 EM-finaalturniiri finaal toimub täna, 26. mail kell 19.00 A. Le Coq Arenal. Tänavuse Euroopa meistri selgitavad omavahel Hispaania ja Prantsusmaa, kes on seni turniiril näidanud võimsat minekut: Hispaania alistas poolfinaalis 3:1 tugeva Inglismaa, Prantsusmaa oli seisuga 10:2 üle Šveitsist. Hispaania läheb finaali jahtima oma viiendat Euroopa meistri tiitlit, Prantsusmaa jaoks oleks karikavõit esmakordne.

Kõigil finaalturniiri mängudel on pealtvaatajatele eriline kingitus: enne avavilet löövad mõlema võistkonna algkoosseisu kuuluvad mängijad publiku sekka 22 eksklusiivset palli, millel on Eestis toimuva U17 EM-finaalturniiri logo. Tegemist on ühtaegu kvaliteetsete pallidega kui ka väärtuslike mälestusesemetega.

Olulise lisaväärtusena on neidude U17 EM-finaalturniiri suurtoetaja Euronics igaks A. Le Coq Arenal toimuvaks mänguks staadionile üles seadnud põneva ala. Nimelt saab pärast staadionile sisenemist teise korruse galeriis mugavatel kott-toolidel kätt proovida PlayStationi konsoolil jalgpalli mängides ning katsetada virtuaalreaalsuse prille ja autorallit.

Vahendas, jalgpall.ee