Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Viktor Levada: kui nägin fotot, millel olevaid inimesi tunnen, hakkas mul valus

FCI Levadia president Viktor Levada
Viktor Levada — FOTO: Viktor Levada erakogu

FCI Levadia jalgpallimeeskonna ukrainlasest president Viktor Levada tegi isikliku avalduse seoses sündinud pildiskandaaliga, kus Eesti koondise endised ja praegused jalgpallurid viibisid ühisel koosviibimisel Venemaa koondise praeguse peatreeneri Valeri Karpiniga. 

Sport.tv3.ee avaldab kokkuleppel Viktor Levadaga pöördumise täismahus:

"Kommenteerin seda olukorda isiklikust vaatevinklist, see on minu põhimõtteline seisukoht.

Kui nägin fotot, millel olevaid inimesi tunnen, hakkas mul valus. Sellel fotol naeratavad kõik Valeri Karpini seltskonnas istujad rõõmsalt! Olen täiesti kindel, et see on praegusel hetkel vastuvõetamatu.

Venemaa on agressorriik, mis hävitab Ukraina linnu, hävitab ukraina rahvast. See on terroristlik riik. Praegu seostub Karpin mulle agressoriga, sest ta on riigi koondise peatreener.

UEFA on Venemaa võistlustelt eemaldanud, jalgpalliklubid samuti, see riik ei osale võistlustel. Kui meie mängijad, sealhulgas endised Levadia mängijad istuvad rõõmsalt Karpini seltsis, on see minu jaoks lihtsalt pöörane. Mis puutub Valeri Karpinit, siis tunnen teda, ta on minul külas käinud, vestlus oli suurepärane. Jälgisin tema karjääri, mul on tema suhtes normaalne inimlik sümpaatia, suhtun temasse hästi. Kuid praegu on ta agressorriigi esindaja.

Olen oma kodumaa patrioot, armastan oma rahvast ega saa jääda kõrvaltvaatajaks. Olen valmis venemeelsete inimeste igasuguseks kriitikaks või negatiivseteks väljaütlemisteks, aga see on minu seisukoht, mille eest olen valmis võitlema, kannatama ja isegi oma parimaid sõpru kaotama. Olen väga tänulik saatusele, et mul on olemas niisugune võimalus oma maad aidata ja sellest avalikult rääkida.

Arutasime juhtunut klubis. Kujunes ühine seisukoht. Meie klubis on eestlasi, ukrainlasi, venelasi, armeenlasi, grusiine, teistest rahvustest inimesi, nad kõik on ühel arvamusel ja mõistavad kõike. Kui inimene ei jaga klubi seisukohta, lähevad meie teed temaga lahku. Mis puutub õhtusöögil olnud meie jalgpalliklubisse kuuluvaid inimesi (Levadias treeneritena töötavad Sergei Pareiko, Dmitri Kruglov ja Artur Kotenko), siis räägime nendega [neljapäeva] õhtul. Tahan nad ära kuulata ja mõista nende seisukohta.

Kui minu klubis keegi toetab Venemaa agressiooni ja seda sõda, siis kuidas saame sellele inimesele palka maksta? Sel juhul mina samuti toetaksin sõda. Ei, see ei tule isegi arutusele.

Vastates küsimusele Konstantin Vassiljevi kohta, siis ta on koondise kapten, oma riigi esindaja ning igal juhul peab mõtlema, millal ja kellega kohtuda. Inimene, kes selle foto sotsiaalmeedias avaldas, pani aga jala ette kõigile laua taga istunutele.

Elan siin 40 aastat ning olen alati tänulik saatusele, et sattusin pärast instituudi lõpetamist Eestisse. Eesti on mulle teine kodumaa. Kui algas sõda, tajusin veelgi enam, kuidas mul on elus vedanud. Olen õnnelik, et elan riigis, mis toetab minu kodumaad.

Praegu, mil meenutan kõige keerulisemaid aegu, eriti sõja esimesi päevi, tuleb kohe meelde esimene, 26. veebruaril Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldus. Siis tunnetasin esimest korda eesti rahva tohutut toetust minu Ukrainale. Rahvast kogunes palju, tuldi koos lastega. Kõik lehvitasid Ukraina ja Eesti lippe, olin väga liigutatud.

Sel meeleavaldusel viibides sain tugeva annuse kindlust, et me võidame. Tahan veel kord väljendada oma tänu kogu eesti rahvale selle eest, mida Eesti ja tema kodanikud teevad Ukraina heaks.

Koos tõeliste sõprade abiga võidab Ukraina seda agressorit."

Jalgpall

toetab Chanz