Viimsi JK tegi suure sammu Esiliigas teise koha saavutamise suunas

— FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Esiliiga 34. vooru nädalasisene mäng tõi neljapäeva, 2. novembri õhtul väljakule kõik liiga klubid. Heitluses teise koha eest tegi Viimsi JK edasi suure sammu, alistades lähima konkurendi Tallinna FC Flora U21.

Vooru avakohtumises alistas FC Tallinn võõrsil Tallinna JK Legioni tulemusega 3:2. Avapoolaega kontrollis FC Tallinn, kes võitis esimese kolmveerandi tulemusega 2:0, kui täpsed olid Mihhail Jumankin ja penaltist Kirill Nesterov. Teisel poolajal lõi Legion kahe minutiga kaks väravat tagasi ning viigistas kohtumise. Legioni avavärava eest kandis hoolt 11 meetri karistuslöögist Martin Eensalu, Legioni seisu duubeldas Dmytro Samborsky. 68. minutil otsustas FC Tallinn mängu saatuse, kui võiduvärava lõi Nesterov, kes 11 meetri karistuslöögist seisu 3:2 vormistas. 49 punktiga jätkab FC Tallinn tabelis viiendal positsioonil, olles kogunud sama arvu punkte JK Tabasaluga. Legioni jaoks on asjad selged – järgmisel hooajal mängitakse Esiliiga B-s.

FC Nõmme United võttis võõrsil kindla 3:0 võidu Tallinna FCI Levadia U21 üle. Unitedil kulus Levadia U21 värava lahti muukimiseks 59 minutit, kui avavärava eest kandis hoolt Babou Cham. 66. minutil kasvatas edu Kaarel Leppsalu ning 77. minutil vormistas seisu Ivan Lazarets. Mõlema meeskonna jaoks on liiga tabeliasetus selge – United on varasemalt kindlustanud endale Premium liigasse tõusu, Levadia duubelmeeskonna jaoks jääb käesoleval hooajal tabelis neljas positsioon. Tabeli kolmandat Tallinna FC Flora U21 eraldab 10 silma, lähimat jälitajat edestatakse seitsme punktiga. Hooaja lõpuni on jäänud kaks vooru, mis tähendab, et lauale on jäänud maksimaalselt kuus punkti.

Ida-Virumaa FC Alliance võttis koduväljakul 2:0 võidu FC Elva üle. Mõlemad väravad löödi teise poolaja keskel. Kodumeeskonna avavärav leidis aset 54. minutil, kui täpne oli Konstantin Pavlov, 61. kasvatas edu ja lõi võidutabamuse Mihhail Orlov. Alliance meeskonda ootab järgmisel hooajal ees Esiliiga B, FC Elva jätkab seitsmendal positsioonil, edestades üleminekumängude tsoonis paiknevat Paide Linnameeskond U21 kahe silmaga.

Heitluses teise koha eest alistas Viimsi JK koduväljakul lähima konkurendi Tallinna FC Flora U21 tulemusega 3:2. Väravaterohkes kohtumises asus kodumeeskond 10. minutil Nevil Krimmi tabamusest juhtima. Viimsi eduseisult mindi vaheajale. Teist kolmveerandit alustas Flora U21 kohe teravalt, kui 47. minutil lõi viigivärava Mait Eenmaa. Tasavägine kohtumine jätkus 82. minutini, kui Krimmi teine tabamus viis Viimsi 2:1 eduni. 90. minutil kandis võidutabamuse eest hoolt Roden Vahe. Flora duubelmeeskond lõi mängu normaalaja kolmandal üleminutil küll ühe tagasi, ent selleks ajaks oli mänguseis juba otsustatud. Liigatabelis kasvatas Viimsi edu Flora U21-ga viiepunktiliseks, liigas on lauale jäänud veel kuus punkti.

Voor kulmineerus Tabasalu Arenal, kus kohalik JK Tabasalu võitis väravaterohkes kohtumises Paide Linnameeskond U21 tulemusega 4:2. Kui avapoolaeg kuulus seisuga 2:1 Paide Linnameeskond U21-le, siis teisel poolajal sai võõrustav meeskond mängu aina rohkem sisse – 72. minutil kandis viigitabamuse eest hoolt Art Albert Anepaio, 7. minutit hiljem viis Joosep Põderi värav Tabasalu 3:2 juhtima ning võiduvärava eest kandis hoolt mängu normaalaja neljandal üleminutil Anepaio. 49 punktiga jätkab Tabasalu tabelis kuuendal kohal, Paide Linnameeskond U21 asub 35 silmaga üleminekumängude tsoonis, jäädes turvalisest seitsmendast kohast maha vaid kahe punktiga.

Esiliiga 35. vooru mängud peetakse 5. ja 6. novembril.