Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Viimsi JK pealtvaatajate arv konkureerib Premium liiga numbritega

Publik FC Nõmme Unitedi kodumängul.
Publik FC Nõmme Unitedi kodumängul. — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Esiliigas võistleva Viimsi JK kodumängudel on 17. vooru seisuga keskmiselt rohkem pealtvaatajaid, kui mitmel Premium liiga võistkonnal. Keskmise publikunumbriga paistavad silma ka FC Elva, FC Tabasalu ja FC Nõmme United.

Enim publikunumbreid kogunud meeskond on Viimsi JK, kelle kodumänge külastab keskmiselt 249 inimest. Kõige rohkem pealtvaatajaid kogunes 12. vooru Viimsi JK ja Tallinna FCI Levadia U21 meeskonna mängule, kus oli kohal 348 silmapaari. Sellel hooajal on Esiliiga jälgijatel võimalus koguneda lisaks tribüünidele ka ekraanide ette, sest esmakordselt näeb kõiki Esiliiga mänge otseülekandes.

Eesti Jalgpalli Liidu liigade arendusosakondade juhataja Veiko Soo sõnul on Esiliiga mängude kajastamine otseülekandes väga tähtis. Esimest hooaega näidatakse otseülekande vahendusel kõiki Esiliiga mänge, tänu millele on liiga nähtavust oluliselt suurendatud. „Rõõm on näha, et Premium liiga kogukonna juhtide programmis osalev Viimsi JK kogukonna juht on tublisti panustanud kogukonna töösse ja klubi jälgijaskonda kasvatanud,” rääkis Soo.

Esiliigas on seljataga ligi pool hooaega ning tabeliliider FC Nõmme United hoiab 41 punktiga kindlalt esikohta. Teisel kohal 32 punktiga positsioneerivat Tallinna FC Flora U21 võistkonda ja kuuendal kohal asuvat JK Tabasalu eraldab vaid 7 punkti. Suurima pealtvaatajate arvuga Viimsi JK asub hetkel 4. kohal ning nende tipuründaja Gregor Lehtmets jagab koos FC Nõmme Unitedi ründaja Jevgeni Demidoviga Esiliiga väravalööjate edetabelis esimest kohta.

Järgmised Esiliiga mängud toimuvad 29. juunil, kui kell 18.00 lähevad Kiviõli Arenal vastamisi Ida-Virumaa FC Alliance ja FC Nõmme United. Samal ajal kohtuvad Elva linnastaadionil FC Elva ja Paide linnameeskonna U21. Kell 19.00 võitlevad Tabasalu Arenal pääsu eest Premium liigasse Tabasalu FC ja FC Tallinn, sel kellaajal kohtuvad Lilleküla harjutusväljakul ka Tallinna FC Flora ja Tallinna FCI Levadia U21 võistkonnad. 18. vooru lõpetab Sportland Arenal peetav mäng Tallinna JK Legioni ja Viimsi JK vahel.

Vahendas, jalgpall.ee

Jalgpall

toetab Chanz