Viimsi alistas esmakordselt Tabasalu naiskonna

Viimsi alistas esmakordselt Tabasalu naiskonna — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Naiste Meistriliigas lõppesid 8. vooru kohtumised, kui reedel, 16. juunil mängisid omavahel Tartu JK Tammeka ja Tallinna FC Flora ning eile, 19. juunil kohtusid Viimsi JK ja JK Tabasalu.

16. juunil Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstumuruväljakul asus kodunaiskond Tammeka kohtumist 2. minuti väravast juhtima. Grete Kraus võitles nurgalöögi järgses olukorras palli enda valdusesse ning virutas palli tagumisse ristnurka. Valitsev Eesti meister ja tabeliliider FC Flora toibus ehmatusest 26. minutil, mil Liselle Palts kaitsjate vahelt löögile pääses ja seisu viigistas. Võiduvärava kirjutas enda nimele Kristina Teern, kes 81. minutil Florale määratud penalti realiseeris. Puurilukk Keiti Kruusmann aimas küll õige nurga ära, kuid Teerni löök oli piisavalt tugev ja lõpetas väravavahi selja taga.

Napi 2:1 võiduga on Floral üheksa mängu järel kirjas 27 punkti. Tammeka on pidanud Florast ühe kohtumise vähem ning paikneb 11 punktiga tabeli viiendal real.

Esmaspäeval, 19. juunil pandi pall mängu Viimsi staadionil, kus kodunaiskond võttis Tabasalu ees 3:0 võidu. Kuigi eelmiste omavaheliste mängude statistika rääkis Tabasalu naiskonna kasuks, siis Viimsi haaras juhtohjad teisel poolajal täiesti enda kätesse. 51. minutil avas punktiskoori Gerli Israel, millele Kätrin Välba lisas neli minutit hiljem omapoolse täienduse. Teisel lisaminutil sahises Tabasalu väravavõrk kolmandat korda, kui oma hooaja viienda ning mängu teise värava lõi Israel.

Kumbki naiskond liigatabelis positsiooni ei muutnud – võidu järel on Viimsi JK seitsme punktiga kuuendal kohal, kaotusega leppinud JK Tabasalu on kogunud 14 silma ning jätkab kolmandana.

Naiste Meistriliiga jätkub pärast pisikest pausi 6. juulil, kui omavahel jaotavad punkte JK Tallinna Kalev ja JK Tabasalu.