Kalevi noormehed alustasid eurohooaega suure võiduga
Kalevi noormehed alustasid eurohooaega suure võiduga — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

JK Tallinna Kalevi U19 noormehed alustasid eile, 18. septembril UEFA noorteliiga hooaega, kui Kadrioru staadionil võõrustati Andorra meistrit. Mäng Santa Colomiga võideti skooriga 7:0.

Video EJLTV (vabandame esimese poolaja heliprobleemide pärast!):

Andorra meistri jaoks võttis mäng kiirelt negatiivse pöörde: juba kolmandast minutist jäädi väljakule kümnekesi, kui kaptenipaela kandnud keskkaitsjale näidati punast kaarti. Kalev otsustaski mängu saatuse sisuliselt ära juba avapoolajaga, kui resultatiivse kümneminutilise perioodi jooksul tehti seisuks 3:0. Mänguskoori avas 21. minutil Raiko Ilves, kelle tabamus sündis Romet Nigula poolt värava ette saadetud söödu järel. Nigula tegi eeltöö ka kuus minutit hiljem sündinud väravale, kui leidis sööduga kaitseliini taha sööstnud Aleksandr Šurõgini, kes lahendas kindlalt. Meeskonna kolmas tabamus sündis Taavi Jürisoo ja Enriko Kajari hea koostöö tulemusel: esimene saatis kasti pika kaarpalli ning teine suunas selle vastu väravavahi liikumist peaga võrku.

Kolmeväravaline eduseis Kalevit ei pidurdanud ning teise kolmveerandtunniga löödi veel neli vastuseta väravat. Neist esimene sündis 54. minuti nurgalöögist: meeskonna kapten Sten Luht saatis hea palli tagaposti ning esimesele kahele väravale eeltöö teinud Nigula toimetas selle raskusteta võrku. Nigula sai jala valgeks ka 70. minutil, sedapuhku eriti efektselt: Aron Kirt toimetas kasti hea tsenderduse ning Nigula realiseeris võimaluse üle puusa löögiga. Kirt andis resultatiivse söödu ka meeskonna kuuendale väravale, mille realiseeris 76. minutil Jürisoo, ning kaks minutit hiljem tõi lõppseisu tabloole vahetusest sekkunud Rico Palu.

Meeskondade esimese eelringi korduskohtumine, millele Kalev läheb vastamisi 7:0 eduga, toimub 2. oktoobril. Andorra jalgpalliliidu treeningkeskuse staadionil peetava mängu avavile kõlab Eesti aja järgi kell 20.30.

Esimesest eelringist pääsevad edasi 12 meeskonda, kes löövad kahe mängu arvestuses vastasest rohkem väravaid. Võistlussarja teises eelringis kohtuks Kalev edu korral Kreeka meister Olympiacos FC-ga, kes on ka valitsev UEFA noorteliiga võitja. Teise eelringi kohtumised toimuvad oktoobri lõpus ja novembris.

Kalev teenis koha UEFA noorteliigas tänu U19 Eliitliiga Meistriliiga võidule. Tiitli kindlustas meeskond maikuus, kui A. Le Coq Arenal toimunud finaalis alistati JK Narva Trans seisuga 3:0.