Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Video: Rohkelt rünnanud ja värava löönud Eesti tunnistas Iisraeli paremust

— FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Eesti naiste koondis pidas täna, 5. detsembril aasta viimase mängu, kui võõrsil mindi Rahvuste liiga kohtumises vastamisi Iisraeliga. Lõpuvile järel pidi Eesti tunnistama vastase 4:1 paremust.

Nii nagu septembrikuus peetud omavahelises kohtumises, asus ka Iisrael seekord mängu kiirelt juhtima. 3. minutil võttis kaptenipaela kandnud Sharon Beck ette üks ühele olukorra väravavaht Karina Korki vastu, mängis end temast mööda ning vormistas 1:0 juhtvärava.

Tagaajaja rolli jäämise järel hakkas Eesti vastast rohkem survestama ning tekitas ohtlikke momente Iisraeli karistusalas. Löögile pääsesid nii Jaanika Volkov, Kelly Rosen kui Kristina Bannikova. Esimesel juhul olid Iisraeli kaitsemängijad blokeerimas, kaks viimast üllatasid väravavahti kauglöögiga, kuid mõlemas olukorras oli puurilukk oma kohal. Paljulubava võimaluse teenis veel Siret Räämet, kes nurgalöögist toimetatud palli suutis peaga väravaraami suunata, kuid taas olid Iisraeli mängijad valvel.

Iisrael duubeldas edu kaheväravaliseks kohtumise 39. minutil, kui värava ees pääses peaga löögile Shira Elinav. 2:0 seisult läksid naiskonnad ka vaheajale.

Teist kolmveerandtundi alustas Iisrael taas kiire väravaga, kui teistkordselt näitas kohtumises resultatiivsust Beck. 54. minutil otsustas Lisette Tammik kaugelt proovida, kuid pealelöök läks väravast napilt mööda. Väravavahi mängu pandud pall jõudis koheselt eestlannade väljaku poolele, kus Beck end paremalt äärelt löögile mängis ning kohtumises kübaratriki vormistas.

80. minutil tuli Eesti mängu tagasi ning suutis Iisraelile ühe värava tagasi lüüa: Tammik konksutas end osavalt vastastest mööda ning läks löögile. Kuigi väravavaht oli kätega vahel, oli löök piisavalt tugev, et võrku sahistada. Tammiku tabamus jäi kohtumise viimaseks.

Kohtumise tipphetked (video: Soccernet.ee)

Eesti kogus Rahvuste liiga alagrupis kolme võidu, ühe viigi ja kahe kaotuse järel 10 punkti ning teenis teise koha. Koha kõrgemas, B-liigas kindlustas endale alagrupist võitjana väljunud Iisrael, samas alagrupis võistelnud Eesti, Kasahstan ja Armeenia jätkavad järgmises võistlussarjas võistlemist C-tasandil.

Jalgpall

toetab Chanz