Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

VIDEO | Naiste koondise peatreenerid EM-valiksarja loosist: soovime jõuda oktoobrikuus play-offi

Anastassia Morkovkina
Anastassia Morkovkina — FOTO: Kuvatõmmis videost

Eesti naiste jalgpallikoondis sai täna, 5. märtsil Šveitsis toimunud loosimisel teada oma vastased Euroopa meistrivõistluste valikturniiril. Eesti mängib ühes alagrupis Albaania ja Luksemburgiga.

Varasemalt on Eesti naiste koondis kohtunud Luksemburgiga kahes maavõistlusmängus. 2013. aastal lepiti võõrsil 1:1 viiki, Eesti juhtvärava eest kandis hoolt Katrin Loo. 2018. aastal teenis Eesti vastase üle 4:0 võidu, kui kahel korral sahistas väravavõrku Loo ning ühe tabamuse lisasid Vlada Kubassova ja Maarja Saulep. Albaania koondisega läheb naiste koondis vastamisi esmakordselt.

FIFA edetabelis paikneb Albaania koondis 73., Eesti 98. ning Luksemburg 118. kohal.

Peatreenerid Sirje Kapper ja Anastassia Morkovkina tõdesid vahetult pärast loosimist, et soovivad alagrupist tulemust, mis viiks naiste koondise edasi oktoobris peetavatele sõelmängudele.

 

 

Valikturniiril osaleb 51 UEFA liikmesriiki, kes jaotuvad UEFA naiste rahvuste liiga edetabeli alusel kolme liigasse. A- ja B-liigas võistleb neli neljaliikmelist alagruppi ning C-liigas, kuhu kuulub ka Eesti, neli neljaliikmelist ja üks kolmeliikmeline alagrupp. Kõik naiskonnad mängivad alagrupivastastega kodus ja võõrsil printsiibil.

Finaalturniirile pääseb võistlema lisaks korraldajariik Šveitsile 15 naiskonda. Edasipääsu EM-finaalturniirile teenivad A-liiga kõigi alagruppide kaks parimat naiskonda ning ülejäänud kohad mängitakse välja kaheringilistes sõelmängudes. C-liiga alagruppidest pääsevad edasi sõelmängudele võitja ning viie alagrupi peale kolm paremat 2. koha saavutanud koondist.

EM-valikmängud peetakse 2024. aasta aprilli alguses, mai lõpus ja juuni alguses ning juulis. Täpse ajakava avaldab UEFA lähipäevil. Sõelmängud toimuvad 2024. aasta oktoobri lõpus ning novembri lõpus ja detsembri alguses. Naiste EM-finaalturniir leiab aset 2025. aasta juulis Šveitsis.

Kõigi EM-valikturniiri alagruppidega on võimalik tutvuda UEFA kodulehel.

Jalgpall

toetab Chanz