Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Video: Liverpool täitis sureva Sven-Göran Erikssoni viimase soovi ja unistuse

Steven Gerrard ja Sven-Göran Eriksson (paremal)
Steven Gerrard ja Sven-Göran Eriksson (paremal) — FOTO: Scanpix

Eile täitus legendaarse Rootsi jalgpallitreeneri, 76-aastase Sven-Göran Erikssoni eluaegne unistus, kui ta sai juhendada Anfieldil toimunud legendide mängus Amsterdami Ajaxi vastu Liverpooli meeskonda.

Endine Inglismaa jalgpallikoondise peatreener, toona 75-aastane Sven-Göran Eriksson andis jaanuaris teada, et tal on diagnoositud ravimatu vähk.

Pärast tagasihoidlikku mängijakarjääri paremkaitsjana saavutas Eriksson aastatel 1977–2001 klubijuhtimises suurt edu, võites Rootsi, Portugali ja Itaalia erinevate klubidega 18 karikat.

"Kõik minu ümber saavad aru, et võitlen raske haigusega. Paljud arvasid, et see on vähk ning kahjuks nii see ongi. Ma võitlen nii kaua kui vähegi suudan," ütles jaanuaris Eriksson Rootsi raadiojaamale P1 antud usutluses.

"Mul on parimal juhul jäänud elada aasta, halvimal juhul veidi vähem. Seda ei tea keegi, palju täpsemalt. Targem on selle peale üldse mitte mõelda."

Lisaks avaldas ta intervjuus, et tema viimaseks suureks sooviks ja unistuseks oleks juhendada Liverpooli jalgpalliklubi.

Hetkel Liverpooli peatreeneriks olev Jürgen Klopp oli Erikssoni diagnoosist väga šokeeritud ning mainis peale seda, et annaks heameelega rootslasele ajutiselt oma koha. "Ta on siia väga teretulnud ning võib minu toolil istuda ja minu tööd teha, kui ta seda ise tahab" rääkis Liverpooli peatreener Telegraphile.

Laupäeval saigi Erikssoni unistus teoks tehtud ning rootslane sammus Liverpooli hümni „You never walk alone“ saatel Anfieldi murule.

Liverpooli legendid tulid selles kohtumises Ajaxi vastu 0:2 kaotusseisust välja ning võtsid 4:2 võidu. Tabamused said kirja Gregory Vignali, Nabil El Zhari, Djibril Cisse ja Fernando Torres.

Jalgpall

toetab Chanz