Alex Meinhard ACC Championshipi karikaga
Alex Meinhard ACC Championshipi karikaga — FOTO: Alex Meinhardi Instagram

24-aastase Alex Meinhardi koduklubi Clemson Tigers krooniti Ameerika Ühendriikides ACC konverentsi tšempioniks.

ACC Championshipi moodustasid 12 Atlandi ookeani rannikul asuvat ülikooli vutitiimi. Põhiturniiri lõpetas Clemson neljandana, mistõttu said priipääsme play-off'i teise ringi. Veerandfinaalis seljatati Duke'i ülikool penaltitega ja poolfinaalis oldi Louisville'ist paremad 5:1, kirjutab Soccernet.ee.

Finaalis kohtusid Clemson ja North Carolina, kes lõpetas põhiturniiri seitsmendana. Kohtumist läks teise poolaja alguses juhtima North Carolina, kuid Clemsoni suutis 83. minutil viigistada. Kuna normaalajal ja lisaajal kumbki meeskond väravaid ei löönud, selgus võitja penaltiseerias.

North Carolina jaoks sai saatuslikuks kolmas lööja, kes saatis nahkkera üle värava. Kõik viis penaltit realiseerinud Clemsoni viiendaks lööjaks oli eestlane, kes saatis palli võrku ning tõi seega ülikoolile viienda tiitli.